Спецпроект

ЯНУКОВИЧ ПРОСИТЬ НЕ СПЕКУЛЮВАТИ НА ІСТОРІЇ

Президент України Віктор Янукович вимагає від представників політичних сил країни припинити спекуляції на питаннях історії і мови.

Про це він заявив у п'ятницю на засіданні Ради регіонів у Лівадії, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

"Я звертаюся до політичних сил із проханням припинити політичні спекуляції на історії, на мовних і етнокультурних питаннях", - сказав Янукович.

Він попередив усіх, хто "грає в таку політику", про відповідальність.

Янукович також запропонував парламентарям і всім політикам цього року, коли Україна відзначає 20 років незалежності і 15-річчя прийняття Конституції, виступити зі спільним зверненням "про примирення і неприпустимість радикалізації в політиці".

Президент вважає, що подібні звертання могли б прийняти і керівники українських регіонів.

Президент закликав відійти від політичного радикалізму й ідеологічних крайностей.

"Саме політичний екстремізм і радикалізм є основами для появи сепаратизму і підсилюють руйнівні тенденції в суспільстві", - сказав він, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він підкреслив, що такі конфлікти гальмують розвиток суспільства і загрожують стабільному життю.

"Сьогодні політичний радикалізм - це пряма загроза зривові модернізації нашої держави, це шлях до протистояння суспільства і такі політичні ігри можуть призвести навіть до розколу країни", - сказав президент.

У цьому зв'язку Янукович нагадав про події у Львові 9 травня, і підкреслив, що останнім часом Україна зіштовхнулася з проблемою політичного радикалізму й ідеологічних крайнощів.

Нагадаємо, що у травні 2011 року президент Янукович підписав закон щодо порядку офіційного використання копій Прапору перемоги. При цьому норма, яка дозволяла використовувати червоні прапори на 9 травня, існувала ще в законі "Про вшанування пам'яті Великої вітчизняної війни", підписаному Леонідом Кучмою у 2000 році.

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.