Американський ветеран через 75 років зустрівся зі своїм воєнним коханням. ФОТО

Журналісти допомогли учаснику висадки в Нормандії 1944 року знайти дівчину, з якою він зустрічався під час перебування у Франції 75 років тому. Вони досі кохали одне одного.

Про це повідомляє "Медуза" з посиланням на France TV.

У 1944 році американський солдат Кей Ті Роббінс був серед військ Союзників, які висадилися на узбережжі Нормандії у Франції. У м. Бріє він закохався у французьку дівчину Жаннін Ганеї. Закохані провели разом два місяці, поки частина Роббінса не була відправлена далі на фронт.

Солдат сподівався, що повернеться й забере дівчину із собою, проте після закінчення війни він повернувся до США.

 
Кей Ті Роббінс
Fred Tanneau / AFP / Scanpix / LETA

Від тих подій минуло 75 років. Обоє встигли завести сім’ї та овдовіти. Проте не забували про своє перше кохання. Усі ці роки Роббінс зберігав чорно-білу світлину француженки.

Саме це фото ветеран показав журналістам під час відзначення 75-річчя операції "Оверлорд" у Франції цього року. Роббінс розповів, що хотів би ще раз відвідати містечко, звідки родом його французька любов, і поспілкуватися з її родичами. Колишній вояк думав, що жінка вже померла.

Однак журналістам удалося розшукати дівчину з фотографії та влаштувати зустріч із Роббінсом. Зараз Жанін 92 роки, і вона живе в домі престарілих за 40 км від місця, де вони познайомилися..

 
Возз'єднання через 75 років
Twitter life colors

Жаннін і Кей пізнали одне одного, обійнялися й поцілувалися.

"Я завжди кохав тебе, ти весь цей час була в моєму серці", — зізнався Роббінс. Англійську мову Жаннін знає погано, проте вона зрозуміла все до останнього слова: "Він сказав, що кохає мене".

Вони провели кілька годин разом, після чого американський ветеран поїхав на урочистості в Нормандію, пообіцявши повернутися.

У пошуках Костя Щита

На початку 2021 року, гортаючи скановані копії українського щоденника "Свобода", я натрапив на вельми просте пошукове оголошення: людина, яку шукали, була родом з моєї рідної Мерефи. Як згодом стало відомо, цією людиною був Костянтин Мусійович Щит — старшина української армії та тенор Української Республіканської Капели, яскраву історію життя якого впродовж майже сторіччя тримали в таємниці родичі з двох різних частин світу.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.