АНОНС: 10 Днів незалежності — історичний серіал про становлення України. ВІДЕО

Останні сто років шлях України до свободи був звивистим, але ми його здолали і здобули незалежність. Розуміння поворотних моментів на цьому шляху — наш ключ до свободи, адже в умовах російсько-української війни ми мусимо щодня її відстоювати.

Про вихід нового серіалу "Історичній правді" повідомили у Центрі досліджень визвольного руху.

 

"У проєкті "10 Днів незалежності України" ми разом з вами дослідимо шлях, який пройшла наша країна, щоб сформуватися як окрема європейська держава.

Десять епізодів — десять ключових для нашої держави історичних подій, які охоплюють період від 1918-го до сьогодення" - йдеться у повідомленні.

Перша серія вже скоро — 24 серпня — на річницю відновлення незалежності.

Адже 24 серпня 1991 року — не нульовий відлік. За цією датою стоять десятки років перемог і поразок.


Перша і наступні серії будуть виходити на Ютуб-каналі ЦДВР та Фейсбук-сторінці.

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.