АНОНС: презентація проєкту «10 Днів незалежності України»

Україна відсвяткувала 30 річницю проголошення незалежності. Та чи почалася незалежність 24 серпня 1991 року? Творці серіалу «10 Днів незалежності України» переконані: Ні! Боротьба за нашу державність триває понад сотню років, а почалася – створенням Центральної Ради у 1917-му. Команда проєкту глибоко осмислила події, які вели нас до свободи впродовж століття.

20 листопада о 15:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відбудеться презентація, перегляд та обговорення з авторами проєкту "10 Днів незалежності України".
Україна відсвяткувала 30 річницю проголошення незалежності. Та чи почалася незалежність 24 серпня 1991 року? Творці серіалу "10 Днів незалежності України" переконані: Ні! Боротьба за нашу державність триває понад сотню років, а почалася – створенням Центральної Ради у 1917-му. Команда проєкту глибоко осмислила події, які вели нас до свободи впродовж століття.
Відвідувачі заходу зможуть пройти цей історичний шлях разом з авторами відеоциклу, сфокусувавшись на Майданах – від протестів на граніті до Революції Гідності.
 
 
Проєкт представлять його творці:
·  Володимир В'ятрович – історик, автор
·  Яків Любчич – режисер
·  Михайло Смуток – продюсер
·  Володимир Бірчак – історик, науковий консультант
Після презентації серіалу відбудеться перегляд його двох серій, у яких під мікроскопом досліджені й осмислені українські Майдани від 1991 до 2014 року. По завершенні відбудеться дискусія з авторами історичного серіалу.
Гості повинні дотримуватися чинних карантинних вимог, у тому числі мати при собі дійсний сертифікат про вакцинацію від COVID-19, дійсний сертифікат про одужання, або дійсний негативний результат тесту.
Вхід вільний. Зважаючи на карантинні вимоги, кількість присутніх може бути обмежено. Для участі прохання РЕЄСТРУВАТИСЯ.
Стежте за наближенням події у мережі Facebook.
 
Проєкт "10 Днів незалежності України" створив Центр досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.

У пошуках Костя Щита

На початку 2021 року, гортаючи скановані копії українського щоденника "Свобода", я натрапив на вельми просте пошукове оголошення: людина, яку шукали, була родом з моєї рідної Мерефи. Як згодом стало відомо, цією людиною був Костянтин Мусійович Щит — старшина української армії та тенор Української Республіканської Капели, яскраву історію життя якого впродовж майже сторіччя тримали в таємниці родичі з двох різних частин світу.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.