У Дніпрі відкриють виставку археологічних знахідок з будівництва решетилівської траси

У Дніпрі 14 лютого відкриють виставку археологічних пам’яток. Експонатами стануть 130 предметів, які знайшли під час розкопок на будівництві нової траси

Про це повідомили у Дніпропетровській ОДА.

 

"Під час зведення нової магістралі поряд із дорожниками працюють археологи. Аби зберегти пам'ятки давнини, які можуть знаходитися під багатометровими шарами ґрунту. "На перехресті часів" опинилося і "Велике будівництво" решетилівської траси. У 2021-му археологи знайшли там понад 1,5 тис артефактів віком до 10 тис років. Найцікавіші "родзинки" стануть експонатами нової виставки", – розповів начальник Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Олександр Коломійцев. 

Серед 130 експонатів майбутньої виставки – крем'яні та кістяні знаряддя праці, прикраси доби пізньої бронзи, різноманітна кераміка. А ще – кістки мамонта та бізона, які мешкали на території області у льодовиковий період. Панцир черепахи, якому 3 тис років.

За допомогою сучасних технологій відвідувачам запропонують "зануритися" у археологічні розкопки. Крізь 3D-окуляри вони зможуть побачити на екрані, як місця досліджень перетворюються на нову магістраль.

Виставка працюватиме з 14 до 20 лютого. Час роботи – з 12:00 до 18:00.

Адреса: м. Дніпро, вул. Воскресенська, 24, 1 поверх.

Вхід вільний.

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.