На Закарпатті покажуть театральну виставу про президента Карпатської України Августина Волошина

17 березня 2024 року Україна відзначає 150-річчя з дня народження Августина Волошина.

Про це повідомив у Фейсбуці автор п'єси про Волошина письменник, драматург Олександр Гаврош, передає Укрінформ.

"У неділю (17 березня) виповнюється 150 років з Дня народження президента Карпатської України Августина Волошина. З нагоди такого поважного ювілею Хустський театр попросив написати п'єсу про цю знакову постать для всієї України. І хоч часу було не так і багато, за роботу взявся з великим бажанням. В домовлені строки історична драма "Блаженний Августин" потрапила до рук режисера.", - повідомив Гаврош.

Прем'єра вистави "Остання ніч у Хусті" відбудеться 16 березня о 18.00 у Закарпатському обласному театрі драми і комедії.

Постановку зробив Володимир Завальнюк. Він же гратиме й головну роль у спектаклі.

Августин Волошин — український релігійний, культурний, політичний діяч, греко-католицький священник Мукачівської єпархії, протягом 1938—1939 років — прем'єр-міністр автономного уряду Карпатської України, в 1939 році став президентом цієї держави, яка проіснувала всього один день та була окупована Угорщиною.

 

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.