Українська правда
Історична правда
КОМЕНТАРІ - 248
investigator _ 11.11.2010 14:12
wolchara:

А Сталин с Гитлером помирились и без твоей подсказки еще 23.08.1939. Слыхал небось о пакте тт. Молотова-Риббентропа.

А по существу: "Огненне коло" читал, или просто так бла-бла-бла?
wolchara _ 11.11.2010 14:10
Maugli_:
Повага до військового супротивника є чимось абсолютно незбагненним для московських мізків. Спробуйте знайти у численних російських книжках "про війну" хоч один епізод, де б росіяни з повагою поставилися до загиблого ворога...
.
А какого рожна нормальные люди должны с уважением относиться к собственным убийцам.... тем более которых одолели такой дорогой ценой...
wolchara _ 11.11.2010 14:05
investigator:
автор з однаковою симпатією описує і відважних радянських солдат, і вояків Вермахту, і дивізійників. Goronco polecam, як сказали б інші наші сусіди з-над Сяну та Вісли.
Ага.... Автор ну прям как дева Мария -- и грешной не была, и сына родила... Ему б пораньше родиться -- глядишь, и Гитлера бы со Сталиным помирил... на основе всеобщей симпатии...
MEMENTO_R _ 11.11.2010 14:03
Serhii_Ko:
Гарно написано... і давно хочеться туди потрапити. досі під враженням від "Вогненного кола" Івана Багряного. варто прочитати... може наступного літа організуємо веломандрівку. без міношукачів, але з диктофонами. і з нашивками "левиками")))
Раджу ще Лисяка "За стрілецький звичай". Автор - дивізійник. Так би мовити розповідь з перших рук. Правда важкувато читається - в мові персонажів багато діалектизмів. Зате мова того часу.
Burkun _ 11.11.2010 13:58
Павло Солодько:
законодавче визначення такого "краєзнавства" я вже навів. і норми покарання теж. зауважте, що йдеться там про "незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт" (отак от - взагалі, а не про вилучення артефактів, наприклад).
investigator _ 11.11.2010 13:56
Maugli_ _ 11.11.2010 13:40
А наші північні сусіди того цілком щиро не зрозуміють. Повага до військового супротивника є чимось абсолютно незбагненним для московських мізків. Спробуйте знайти у численних російських книжках "про війну" хоч один епізод, де б росіяни з повагою поставилися до загиблого ворога...
-----------
Та вони й до своїх загиблих ставляться без особливого респекту. Єдиним вийнятком, який приємно здивував, став "Штрафбат". Він вигідно вирізняється від усіх рос.серіалів, коім несть числа. Навіть не віриться, що його могли зняти в країні керованої демократії ім. тов. Путіна?..
Burkun _ 11.11.2010 13:55
Павло Солодько:
дитсадок. вірю на слово, буквально. та може, ви взагалі нікуди не їздили і все це придумали у себе в офісі - яка різниця? перечитайте свій матеріал і подумайте в суто практичному плані - про що він.

зніміть його, будь-ласка, не соромтесь.
Павло Солодько _ 11.11.2010 13:48
Burkun:
Ми нічого не забираємо з собою, залишаючи все у землі. І міношукач - нечастий супутник наших скромних краєзнавчих вилазок.
Burkun _ 11.11.2010 13:40
Bcixнax:
та ні, нічого доводити не треба. це історичні місця і всі офіційні археологічні інстанції про них знають. на подібні "розкопки" потрібен дозвіл памяткоохоронних служб - інакше це порушення закону. якщо ж на закон плювати і оголошувати злочинців археологами, то справжні археологи і справді потрапляють у злочинці. бо разом вони бути не можуть.
Maugli_ _ 11.11.2010 13:40
investigator:
До речі, навіть нашим північним сусідам було б вельми цікаво подивитись (чи, наразі, прочитати): жодної глорифікації СС "Галичина"; автор з однаковою симпатією описує і відважних радянських солдат, і вояків Вермахту, і дивізійників. Goronco polecam, як сказали б інші наші сусіди з-над Сяну та Вісли.
А наші північні сусіди того цілком щиро не зрозуміють. Повага до військового супротивника є чимось абсолютно незбагненним для московських мізків. Спробуйте знайти у численних російських книжках "про війну" хоч один епізод, де б росіяни з повагою поставилися до загиблого ворога...

Приєднуюсь до подяк автору.

І стосовно Бродів. Є дуже цікава збірочка -
http://lib.galiciadivision.com/brody/

Тим, хто цікавиться історією "Галичини", щиро раджу.
Bcixнax _ 11.11.2010 13:36
Burkun _ 11.11.2010 13:28

"3. Стаття 298 Кримінального Кодексу України говорить: "Незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт на об'єкті археологічної спадщини..."

=============

Треба спочатку довести, що дане місце - "об'єкт археологічної спадщини".
А офіційно визначити його таким не так вже й просто.

"Вони" напевно називають себе "сірими археологами". На відміну від офіційних та відверто злочинних.
Burkun _ 11.11.2010 13:34
4. Та сама стаття стосовно об'єктів культурної спадщини обіцяє вже покарання "штрафом до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох
років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого".

Це все про вас, Павле Солодько, Андрію і Світлано Кухтаруки.

5. Ви до всього ще й невіглас. Першою українською дивізією 14-та гренадерська дивізія СС стала аж у квітні 1945 року - після де-факто повного знищення під Бродами влітку 1944-го і наступного повного переформування.

Цікава "історична правда" виходить, нічого не скажеш...

Іван Дивний, відповідальний редактор сайту "Відлуння віків" (http://www.pamjatky.org.ua, Українське товариство охорони пам'яток історії та культури)
investigator _ 11.11.2010 13:30
Дякую автору! Без сумніву the best з того, що читав на "Історичній Правді".
------
Serhii_Ko _ 11.11.2010 13:09
Гарно написано... і давно хочеться туди потрапити. досі під враженням від "Вогненного кола" Івана Багряного. варто прочитати
-------------------
Цілком поділяю Вашу думку. Більше того, скажу, що настільки сильно написаної АНТИВОЄННОЇ речі не довелось читати за все своє життя. Нас брати-росіяни годують "Мы из будущего-2", а ось екранізувати б "Огненне коло" з його фінальною розв'язкою в дусі античних трагедій! Куди там "Рядовому Раяну"...

До речі, навіть нашим північним сусідам було б вельми цікаво подивитись (чи, наразі, прочитати): жодної глорифікації СС "Галичина"; автор з однаковою симпатією описує і відважних радянських солдат, і вояків Вермахту, і дивізійників. Goronco polecam, як сказали б інші наші сусіди з-над Сяну та Вісли.
Burkun _ 11.11.2010 13:28
Зауважте, що "об'єкт культурної спадщини" це не обов'язково "пам'ятка", тобто, не обов'язково офіційно оформлене і взяте під державну охорону місце. Це все, що стосується нашої багатостраждальної історії - зокрема, місця боїв під Бродами, які безсоромно грабуються у "приватні колекції такими, як Ви у процесі "патріотичного туризму". Як журналіст, Ви мали б звертати увгу суспільства і держави на ці неподобства, натомість, Ви - на протилежному боці барикад.

3. Стаття 298 Кримінального Кодексу України говорить: "Незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт на об'єкті археологічної спадщини - караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права
обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого" (Частина 1).
Borotoro _ 11.11.2010 13:27
Не совсем правда понятно, какое отношение имеет норвежский плакат в заголовке статьи (Bli med oss nordover!). Какое отношение к "чёрному солнцу" имеют эти корявые цверги?

чисто для сравнения:
1) http://img.istpravda.com.ua/images/doc/f/2/f29d634-rudenko1979.jpg
2) http://farm4.static.flickr.com/3272/2896090724_fb89ce4d90.jpg
Хархама _ 11.11.2010 13:23
Хорошая статья, только мне кажется все эти разборы уже приняли форму какой-то иррациональной вендетты, т.к. когда-то проигравшие любой ценой пытаются победить в войне, уже давно закончившейся. Может, и в самом деле смешанные браки в духе Монтекки и Капулетти это выход?:)))
newukraine _ 11.11.2010 13:22
Ми їдемо по Тернопільщині, де недавно були перевибори у облраду, на північ - повз білборди Партії регіонів, яка обіцяє навести порядок, поки її лідери називають українців “фашистами і націоналістами”
Повз білборди “Свободи”, яка обіцяє те ж саме, поки її лідери називають українців “жидами і москалями”.
Вони намагаються нас зіштовхнути лобами. Але ми просто їдемо в одній машині по Волині – галичанин, поліщук і кримчанка.

цього сполучення не можу зрозуміти до кінця - для чого порівнювати ПР і СВОБОДУ в такій формі?
Burkun _ 11.11.2010 13:19
Пане Солодько! Журналісте! Патріоте! Редакторе "Історичної правди"! Звертаю Вашу увагу на ряд принципових обставин, які Ви знати не просто ПОВИННІ.

1. Ваш матеріал є неприхованою пропагандою "чорної археології" - злочинних грабіжницьких дій, спрямованих на нищення вітчизняної історико-культурної спадщини. Те, що цим займаються там і без вашої "теплої компанії", Вас ніскільки не виправдовує, адже саме Ви надаєте цій нелегальній діяльності романтично-патріотичного флеру і, повторюю, широко пропагуєте її у засобах масової інформації. Ганьба Вам!

2. Закон України "Про охорону культурної спадщини" у Статті 43 проголошує: "За незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних чи підводних робіт на об'єкті археологічної спадщини, а також за умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин винні особи притягаються до кримінальної відповідальності відповідно до закону".
Serhii_Ko _ 11.11.2010 13:09
Гарно написано... і давно хочеться туди потрапити. досі під враженням від "Вогненного кола" Івана Багряного. варто прочитати... може наступного літа організуємо веломандрівку. без міношукачів, але з диктофонами. і з нашивками "левиками")))
Kislorod _ 11.11.2010 13:02
Слава Україні!