Українська правда
Історична правда
КОМЕНТАРІ - 248
Maugli_ _ 11.11.2010 17:23
Matthew:
Всё верно. Те, кто Освенцим создал - и те, кто Освенцим освободил - это же одно и то же!
Какая разница?
Не так. Правильно так: між тими, хто створив Освєнцім, і тими, хто створив ГУЛАГ, різниці ніякої. Чимало в"язнів з нацистських таборів після"звільнення" просто переїхали в радянські - Вас про це не повідомили?
olexa_k _ 11.11.2010 17:21
Matthew:
Далі, у політиці немає моральності - є лише вічні інтереси. Ви знаєте вислів американського президента Рузвельта про одного з диктаторів: "Це наш сучий син". Для нас і українців минулого має бути примат інтересів українців, а отже незалежної України. А з Гітлером, Сталіним, Рузвельтом, чи Де Голлем - то вже третя справа.
olexa_k _ 11.11.2010 17:21
Matthew:
А хто табори у Сибірі встановив?
olexa_k _ 11.11.2010 17:20
Maugli_:
Далі, у політиці немає моральності - є лише вічні інтереси. Ви знаєте вислів американського президента Рузвельта про одного з диктаторів: "Це наш сучий син". Для нас і українців минулого має бути примат інтересів українців, а отже незалежної України. А з Гітлером, Сталіним, Рузвельтом, чи Де Голлем - то вже третя справа.
Maugli_ _ 11.11.2010 17:20
Хархама:
Потому что новый порядок для Украины - это план "Ост".
То була ще теорія. Чи буде, чи не буде... А от російський "план" для України українці побачили наочно вже в1933-му. Побачити на власні очі - воно завжди переконливіше, ніж послухати.
Matthew _ 11.11.2010 17:19
Якщо засуджуємо тих, хто співпрацював з німцями, то треба засуджувати і тих, хто співпрацював з Рад владою і воював у ЧА.


Всё верно. Те, кто Освенцим создал - и те, кто Освенцим освободил - это же одно и то же!
Какая разница?
Maugli_ _ 11.11.2010 17:18
Matthew:
"Росіянам можна було співпрацьовувати з німцями"

А где я прославляю власовцев? Где я одобряю пакт Риббентропа-Молотова?
А до чого тут власовці? Я про солдат радянської армії - які разом з побратимами-нацистами розпочали Другу Світову у Європі. От коли Ви у Росії їх засудите - нарівні з німцями, - тоді тільки Ви матимете якесь моральне право висувати претензії до українського повстанського руху, який, на відміну від і росіян, і німців, і поляків, мав суто оборонний характер. Боронили власну землю, на чужу не лізлі.
Хархама _ 11.11.2010 17:17
Maugli_:
Хархама:
Ну, например, мог не сотрудничать с немцами.
А чому? Росіянам можна було співпрацьовувати з німцями, коли їм те було вигідно, а українцям - ні? Якась дуже вибіркова "принциповість"...
Потому что новый порядок для Украины - это план "Ост". ОУН с немцами не сотрудничала, а была у них на содержании, даже когда немцы уже Украину оккупировали. И в Заксенхаузене Бандера не в очереди в газовую камеру стоял, а под домашним арестом немцев консультировал. Без немцев националисты абсолютный ноль.
MEMENTO_R _ 11.11.2010 17:16
Matthew:
Там памятник такой нехилый воину-освободителю..
Значить і рідному братові моєї бабулі. Він в Відні війну закінчив в госпіталі... В червоній армії до речі... А ще він знав Степана Бандеру (якщо вірити словам моєї бабулі. Правда не маю причин їй не вірити. Вона одного разу просто буденно сказала фразу, що Василь знав родину Бандери, а потім буденно додала, що і Степана знав....)
Matthew _ 11.11.2010 17:16
"Віктор Лютце"

Я плохо владею источниками по истории II-й мировой, но знаю, что смерть Лютце - как минимум спорный вопрос.
olexa_k _ 11.11.2010 17:15
Matthew:
Якщо засуджуємо тих, хто співпрацював з німцями, то треба засуджувати і тих, хто співпрацював з Рад владою і воював у ЧА.
Maugli_ _ 11.11.2010 17:14
kamalazy:
Продовжуємо марити? Гута Пеняцька була знищена німецькою поліцією внаслідок провокації радянської диверсійної групи. Це - доведений факт. Годі вже флудити радянські побрехеньки.
olexa_k _ 11.11.2010 17:13
olexa_k:
Пардон, Гітлер і нім. армія.
Maugli_ _ 11.11.2010 17:13
Matthew:
Всё-всё, не спорю. Герой-антифашист
Герой-антисталініст. Сталін та російський шовінізм - це страшніше та небезпечніше, ніж Гітлер зі своїм дурнуватим нацизмом. Черчілль з Рузвельтом, нажаль, того не втямили - або, скоріше, вирішили, що для їх країн Сталін менш небезпечний. Українці розібралися краще - бо ж бачили і Гітлера, і Сталіна зблизька.
olexa_k _ 11.11.2010 17:13
Matthew:
Якщо Сталін і ЧА - це погано, якщо Гітлер і ЧА - це погано, то чому воювати на боці ЧА - це добре, а співпрацювати з німцями - це погано?
doktorpilulkin _ 11.11.2010 17:12
хватит морочить своим савецким саюзом. ну воевали за немцев. ну и что. воевать международными законами не запрещено. на нюрнбергском процессе за то, что воевали никого не обвиняли - обвинение состояло из таких частей: заговор против демократии (как рейхстаг сожгли), агрессия (нападение на польшу), военные преступления против мирного населения и геноцид. нет ни единой причины прославлять тут ваш савецкий союз - весь букет: нападение на польшу и финляндию, переворот 17, красный террор, голодомор, катынь..................................................................
kamalazy _ 11.11.2010 17:12
Тільки один вбивця із села Гута Пеняцька стояв перед судом
Що стосується вбивства у села Гута Пеняцька відповів перед судом в Польщі тільки один вбивця (члeн УПА!) - Володимир Чeрниaвcкій (Czerniawskij), лідер УПА, українських націоналістів також діючих у села Гута Пеняцька. Він впав. У 1950 p. Апеляційний суд y Катовіцax засудив його до смертної кари. B цьому випадку документі - в матеріалax досліджени прокуроpa Інститутy Національної пам’яті Польщі у Кракові.

http://www.ipn.gov.pl/portal.php?serwis=pl&dzial=24&id=1304&poz=4 (Інститут Національної пам’яті Польщі)

https://mail.google.com/mail/h/1bmfsxnkk5vq2/?v=c&s=q&q=S%C4%85d+apelacyjny+w+Katowicach&th=1200e93bdfddfe0a
olexa_k _ 11.11.2010 17:11
Maugli_:
Ще був Чемберлен, який деталі до нім. літаків продавав.
Matthew _ 11.11.2010 17:10
"Росіянам можна було співпрацьовувати з німцями"

А где я прославляю власовцев? Где я одобряю пакт Риббентропа-Молотова?
Maugli_ _ 11.11.2010 17:09
Matthew:
И ещё кто-то будет говорить, что ОУН - враг Рейха?
Віктор Лютце, наприглад, міг би це сказати цілком підставно... :)



У пошуках "Вояка". Як родина сотника УПА віднайшла його історію

10.04.2017 _ Андрій Гудзоватий, Леся Сілецька