Як посадити поруч владу та опозицію. Польський досвід

Через півтора року потому як "Солідарність" отримала доступ до ЗМІ, на перших вільних виборах в Сенат її кандидати стали переможцями в 99 округах зі ста. Відтак уряд з опозиціонерів провів жорсткіші реформи, ніж ті, в підтримці яких поляки відмовили генералу Ярузельському (рос.).

Як американці зробили "Щедрик" своєю мелодією. Текст 1976 року

У різдвяному сезоні лунає по всій Америці мелодія нашого "Щедрика". Чому ж ніхто не згадує про її справжніх авторів - український народ та Миколу Леонтовича?

СРСР проти Польщі. Боротьба за Львів у 1940-их

У березні 1943 р. англійці мали намір подарувати полякам один із своїх крейсерів. Сікорський проголосив, що корабель повинен носити назву "Львів". На таке англійці піти не могли, оскільки передбачали незадоволення Сталіна. В результаті поляки від подарунку відмовилися.

In Memoriam. Світлана Аллілуєва, донька Сталіна

В американському місті Річленд, штат Вісконсин, на 86-му році життя померла Лана Пітерс, Світлана Аллілуєва, донька Йосипа Сталіна. Людина незвичайної долі, "невозвращенка", авторка 4 книг, зокрема світового бестселера "Двадцять листів до друга". Один із її текстів друкуємо мовою оригіналу.

"Люди мають знати все, що було, а не тільки те, що приємно чути"

Гостями чат-конференції "Телекритики" стали Вахтанг Кіпіані і Павло Солодько - редактори інтернет-проекту "Історична правда", який у жовтні відсвяткував річницю своєї діяльності. За перший рік існування на сайті побувало понад 4,5 млн читачів, які переглянули 11 мільйонів сторінок...

Лев Ребет - демократ в ОУН і перша жертва КГБ

Ідеолог українського націоналізму Лев Ребет конкурував зі Степаном Бандерою і загинув так само, як він. Обох оунівців убив Богдан Сташинський, теж галичанин, як і його жертви. За Ребета КГБ нагородило агента Сташинського фотоапаратом "Контакс", за Бандеру - орденом Червоного прапора.

Геббельс у 1935-му: "Голодомор був". Навіть нацисти визнали

Ще в 1935 році Німеччина визнала Голодомор в Україні - задовго до нападу Гітлера на СРСР, появи "плану Барбаросса" і так званого "вигадування голоду в Україні" міністром пропаганди Третього рейху Йозефом Геббельсом.

"Пам'ять про Бабин Яр просочується в українське суспільство"

На Україні дотепер немає значного меморіалу Голокосту. Немає суспільної дискусії щодо колабораціонізму як у сусідній Польщі. Що побачив і почув у Києві кореспондент впливової німецької газети "Frankfurter Allgemeine Zeitung"?

Як створити образ ворога? Україна в російських підручниках

Київ - столиця Росії, українська "народність", "гетьмани-зрадники", "визволення Червоною армією" у 1920-их, Голодомор - наслідок посухи, УПА "на службі німецьких окупантів", Україна - "неприродне державне утворення" тощо.

Луганські повстанці проти комуни, 1921 рік. Отаман Каменюка

Каральні функції з придушення селянських повстань брали на себе "інтернаціоналісти": китайці, мадяри, латиші... Водночас зафіксовано випадок, коли повстанський загін "у три (!!!) шаблі порубав радянський актив та розігнав виконком, спаливши справи".

Українець, який став індіанським вождем (ВІДЕО)

Льотчик потрапив у німецький полон, звідки утік аж до Канади, де став... вождем племені. Там на виставці "Експо-67" його й зустрів радянський танцюрист Махмуд Есамбаєв, приголомшений добірною українською мовою "ірокеза".

Євген Марчук: "Якби я чисто шизофренічно захотів зробити ГКЧП..."

Перший голова СБУ згадує як чекісти зустріли незалежність: "У територіальних органах КГБ (цим, власне, відрізняємось від Прибалтики, від Казахстану) вихідців з України було десь 95%, а приїжджих - одна чи дві людини. Вони не підтримали ГКЧП...".