Спецпроект

На Львівщині обіцяють дати мільйон гривень ветеранам УПА

Львівська обласна рада планує виділити з обласного бюджету адресну грошову допомогу ветеранам УПА - зокрема на пільговий проїзд на міжміських і внутрішньообласних маршрутах.

Про це повідомляє прес-служба ВО "Свобода".

Крім цього, за рахунок обласного бюджету відшкодовуватимуть витрати на поховання учасників національно-визвольних змагань і надаватимуть фінансову підтримку громадським організаціями інвалідів, ветеранів та політичних в'язнів і репресованих.

Таккими є основні напрямки майбутньої комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2011 - 2013 роки.

Щоправда, проект цієї програми ще не затверджено на сесії Львівської обласної ради.

Відповідно до запропонованого проекту, у 2011 році з обласного бюджету планується виділити понад 2 млн грн. З них зокрема 1 млн грн - на виплату адресної грошової допомоги ветеранам УПА, 225 тисяч грн - для підтримки громадських організацій, 50 тисяч грн - на відшкодування витрат на поховання.

Нагадаємо, що міська влада Львова виділила ветеранам УПА по 500 грн щомісячної допомоги до пенсії - усього 3,5 млн грн на 2011 рік.

Синьо-жовтий чи жовто-блакитний? Міфи про "перевернутий" прапор

Спекуляції довколо необхідності поміняти місцями кольори національного та державного стягу вийшли у стадію апогею. Відомий історик і дослідник геральдики, спираючись на джерела, спростовує найбільш популярні міфи.

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Бомби, облави, містика. Львів напередодні вигнання нацистів

"Людей опанувало шаленство молитви. На подвір'ях вибудовували маленькі вівтарці, повсюди були квіти, свічки, релігійні пісні. І ми у нашій "кімнатці навкарачки" зробили собі маленький вівтарик і цілими днями молилися. Чотки, новенни, рорати, релігійні піснеспіви, святі іконки; то тривало годинами, більше того, цілими днями. Навіть як на дитину, охрещену три і пів рази, було того всього трохи забагато...".

Олег Штуль. Забутий провідник мельниківської ОУН

"Нехай сьогодні ми пишемо найсумніші речі – спогади. Але боротьба триває. І вона триватиме аж до перемоги. Чи ми її побачимо? Чи скоро? Це для історії мало важить. Але побачить її Київ – Золотоверхий наш натхненник. І коли не зустріне нас, то кращих від нас", – писав Олег Штуль у 1962 році.