Спецпроект

Відвідуваність новинних сайтів сягнула історичного максимуму

Руйнівний землетрус і цунамі, що відбулися в Японії у п'ятницю, 11 березня, призвели до разючих стрибків інтернет-трафіку на найбільших новинних і відеосайтах планети.

Годинна відвідуваність новинного агрегатора Yahoo News досягла історичного максимуму, повідомляє "Кореспондент".

За даними керівництва Yahoo, в п'ятницю з головної сторінки сайту здійснювалося понад 1 млн переходів на годину на новини про цю подію.

Таким чином, землетрус в Японії, що частково торкнувся також Гаваїв і Тихоокеанського узбережжя США, згенерував другий за величиною обсяг трафіку протягом дня в історії американського пошуковика, поступившись лише дню появи новини про смерть Майкла Джексона 25 червня 2009 року.

Протягом дня трафік сервісу стрімко зростав, а в одну з годин досяг свого годинного історичного максимуму для сайту.

Майже безпрецедентне збільшення трафіку торкнулося і сайту MSNBC з його відео подій у прямому ефірі. Станом на північ по Києву сервіс обслужив понад 30 млн онлайн-відеопотоків. Це стало рекордом для сайту після дня панахиди по Джексону - 7 липня 2009 року.

Небувалі стрибки трафіку торкнулися також популярної відеоплатформи YouTube, куди ЗМІ активно завантажують відео з місця подій і новинні сюжети.

Наприклад, кілька кліпів Associated Press миттю породили більш як 1,2 мільйони переглядів всього за кілька годин після того, як були розміщені.

Міжнародні ЗМІ також відзначають швидку реакцію інтернет-користувачів на стихійне лихо.

Twitter-користувачі поширюють лінки на карту з безпечними місцями, де можна сховатися від руйнівної сили землетрусу.

Канал Citizentube зібрав документальні свідчення катаклізму - аматорські відео і фрагменти інформаційних програм.

А Google запустив проект "Person Finder: 2011 Japan Earthquake", де в режимі онлайн розміщує інформацію про загиблих і постраждалих, з можливістю пошуку по імені.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.