Спецпроект

Літак Гагаріна міг розбитися через виконання надто різкого маневру

До катастрофи літака, в якому розбився Юрій Гагарін, швидше за все, привів різкий маневр.

Такі дані навів начальник департаменту із забезпечення діяльності архіву виробництва президента РФ Олександр Степанов на прес-конференції в "Інтерфаксі"

При цьому Степанов послався на розсекречені висновки комісії.

"Висновки комісії: виходячи з аналізу обставин льотної події (я дослівно зачитую) і матеріалів розслідування, найбільш ймовірна причина катастрофи - виконання різкого маневру для віддворота від кулі зонду, - сказав чиновник, цитуючи розсекречений документ. - Або, що менш ймовірно - для запобігання входу в верхній край першого шару хмарності".  

У висновках комісії також говориться, що "різкий маневр призвів до подальшого потрапляння літака в закритичний режим польоту і звалювання в умовах ускладненої метеорологічної обстановки".

Перший космонавт світу Юрій Гагарін загинув 27 березня 1967 року, виконуючи тренувальний політ на учбовому винищувачі МіГ-15 із льотчиком Володимиром Сєрьогіним у Владімірській області РСФСР.

Синьо-жовтий чи жовто-блакитний? Міфи про "перевернутий" прапор

Спекуляції довколо необхідності поміняти місцями кольори національного та державного стягу вийшли у стадію апогею. Відомий історик і дослідник геральдики, спираючись на джерела, спростовує найбільш популярні міфи.

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Бомби, облави, містика. Львів напередодні вигнання нацистів

"Людей опанувало шаленство молитви. На подвір'ях вибудовували маленькі вівтарці, повсюди були квіти, свічки, релігійні пісні. І ми у нашій "кімнатці навкарачки" зробили собі маленький вівтарик і цілими днями молилися. Чотки, новенни, рорати, релігійні піснеспіви, святі іконки; то тривало годинами, більше того, цілими днями. Навіть як на дитину, охрещену три і пів рази, було того всього трохи забагато...".

Олег Штуль. Забутий провідник мельниківської ОУН

"Нехай сьогодні ми пишемо найсумніші речі – спогади. Але боротьба триває. І вона триватиме аж до перемоги. Чи ми її побачимо? Чи скоро? Це для історії мало важить. Але побачить її Київ – Золотоверхий наш натхненник. І коли не зустріне нас, то кращих від нас", – писав Олег Штуль у 1962 році.