Українська правда
Історична правда

Монахи спробували увійти на територію розкопок Десятинної

26.05.2011
Версія для друку

Щойно монахи з побудованої поруч із Десятинною церквою каплиці спробували увійти на територію археологічних розкопок.

При спробі з'ясувати, звідки у монахів ключі від території, монах послався на Святого Петра, який має ключі не лише від раю, повідомив голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

В свою чергу голова комісії поінформував монахів щодо незаконності їх спроб проникнути на територію розкопок Десятинної церкви. Після чого вони припинили спроби пройти на зазначену територію.

"Думаю, що провокаційні дії церковників є відповіддю на рішення конкурсної комісії на кращий проект музеєфікації Десятинної церкви, яка не підтримала концепцію побудови нової церкви на місці мурів Десятинної", - наголосив Бригинець.

Згодом представників громадськості та журналістів з дозволу заступника директора Інституту археології НАН України Гліба Івакіна пустили на територію розкопок.

Нагадаємо, що сьогодні вночі представники УПЦ Московського патріархату привезли на територію археологічних розкопок фундаменту Десятинної церкви (X-XIII сторіччя) будівельні вагончики. Вагончики, як і сама церква, були встановлені без жодних дозвільних документів.

Теми: Десятинна церква, УПЦ МП, Київ, археологія, забудова
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter