Спецпроект

На Полтавщині комуністи замінили пошкоджений пам'ятник Леніну

У смт Шишаки (Полтавська обл.) на місці пам'ятника Володимиру Леніну, розбитого невідомими, встановлено новий.

Про це повідомив "Інтерфакс" із посиланням на селищного голову Шишак Олександра Тутку. 

За його словами, це було зроблено за кошти КПУ. "Всі роботи взяли на себе комуністи, все робили за рахунок власних коштів і благодійних внесків", - сказав А. Тутка.

Він уточнив, що пам'ятник встановлено на колишній постамент. Сама скульптура на 30 см нижче, ніж попередня, вона була привезена з сусідньої Харківської області від колекціонера, який збирає пам'ятники часів СРСР.

Раніше планувалося встановити новий пам'ятник Леніну до 9 травня.

Нагадаємо, в селищі Шишаки вночі 18 квітня невідомі звалили з постаменту бронзовий чотириметровий пам'ятник Леніну. Пам'ятник не був пам'яткою історії та культури, але перебував на балансі Шишацької селищної ради. 

У Шишаках народився голова Української Головної Визвольної Ради (надпартійного органу, який де-юре керував визвольною боротьбою УПА) Кирило Осьмак. Рішенням сесії селищної ради від 11 лютого 2008 року частину вулиці Леніна в Шишаках перейменовано на майдан Кирила Осьмака.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.