Українська правда
Історична правда

Росіяни лякають Захід Бандерою і Шухевичем, яких "підтримує влада"

16.08.2011
Версія для друку

Офіційний кремлівський "рупор" для англомовних глядачів, телеканал Russia Today заговорив про "зростання неонацизму в Україні, яке підтримують правлячі еліти".

Про це повідомляють "Коментарі".

Приводом для телесюжету стало побиття водія клубу "Динамо" на матчі між київським "Динамо" та львівськими "Карпатами" 7 серпня.

В ході матчу, після того, як у секторі "Карпат" були розтягнуті банери із зображенням Степана Бандери та Романа Шухевича, водій Андрій Саламатов самовільно вирішив зірвати ці банери. Після цього він був побитий кількома фанами обох клубів.

Після цього прес-служба "Динамо" повідомила, що Саламатова звільнено за провокування конфлікту. Це не пов'язано з його роботою в клубі - оскільки водій знаходився на стадіоні не в робочий час і не займався посадовими обов'язками.

Все про Шухевича на "Історичній Правді"

Російський телеканал висвітлив цей інцидент так (переклад з англійської): "Жорстоке насильство затьмарило в цьому місяці футбольний чемпіонат України, коли завгосп стадіону був побитий після того, як спробував прибрати транспаранти з іменами пособників нацистів".

Ведуча каналу також заявила, що "неонацизм" підтримується в Україну на найвищому рівні після Помаранчевої революції.

Що ж стосується самих Бандери і Шухевича, то на телеканалі прозвучала наступна оцінка: "Статус Бандери і Шухевича залишається головною темою для розмов в Україні ось уже багато років. Деякі вважають їх борцями за свободу, інші - більшість населення - називають їх посібниками нацистів. У 1940-х роках вони воювали пліч-о-пліч з німецькими загарбниками, безжально вбиваючи мирне населення - росіян, поляків і євреїв. Сьогодні, більше ніж за 60 років, Андрій (побитий водій Андрій Саламатов - ІП) теж мало не був убитий, але не шкодує про те, що зробив".

Все про Бандеру на "Історичній Правді"

Далі телеканал навів кілька думок аналітиків, переважно російських. 

Політичний аналітик Інституту країн СНД (Київ) Володимир Корнілов заявив: "Ультранаціоналізм став в Україні більш радикальним. Це тому, що п'ять років його рішуче підтримували правлячі еліти. Сьогодні ультраправі і неонацистські рухи проникають у компанії футбольних фанатів. І ніхто з цього приводу нічого не робить - ні владa, ні футбольні клуби".

Закінчується сюжет застереженням з приводу перспективи проведення в Україні Євро-2012: "Коли очі всієї Європи будуть спрямовані на Київ, транспаранти в пам'ять про людей на кшталт Бандери і Шухевича можуть серйозно зашкодити репутації країни. У Польщі, наприклад, з цього приводу немає ніяких розбіжностей - Бандеру і Шухевича вважають нацистськими злочинцями".

Телеканал Russia Today почав мовлення восени 2005 року і фінансується за кошти федерального бюджету Росії. Канал був запущено для "відбиття російської позиції з головних питань міжнародної політики", а також з метою "інформування аудиторії про події та явища російського життя".

Як діють "професійні борці з українцями" в Польщі

На жаль, при цьому російський державний телеканал не повідомив, що погляди іншого учасника конфлікту Андрія Саламатова є не менш шовіністичними, ніж у можливих "прихильників нацизму" на трибунах.

Як повідомляє ТСН, Саламатов вважає, що проживає в "русском городе Киеве", а також впевнений, що "Украинской нации никогда не было,нет и не будет!" Подібні антидержавницькі та українофобські заклики він неодноразово висловлював на порталі міста Василькова, в якому проживає.

На власній сторінці в соціальній мережі в пункті "Коротко про себе" Саламатов вказав, що він є "Советский человек - гражданин некой Украины, надеюсь ненадолго...". Крім того, він є членом віртуальних груп за інтересами з красномовними назвами "Я - чекист!" та "НКВД".

"Росія сама боїться глянути у власну історію"

На переконання пана Саламатова, "украинская нация" и "украинский язык" - это исскуственные химеры, созданные для расчленения и уничтожения Русского народа".

Незаангажовану інформацію про Шухевича і Бандеру можна дізнатися за тегами "ОУН" і "УПА".Теми: Кремль, агітпроп, спорт, Росія, Бандера, Шухевич, ЗМІ, медіаАВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter