Спецпроект

Померла донька провідника ОУН Степана Бандери

У Торонто на 64-му році життя пішла з життя Леся Бандера - донька лідера українського націоналістичного руху.

Як повідомив "Історичній Правді" Степан Бандера, онук провідника ОУН, вчора в Торонто не стало його тітки - Лесі Бандери. 

Степан Бандера з дітьми - Андрієм та Лесею

Леся Бандера народилась у 1947 році в Німеччині, де мешкав із родиною лідер проводу Організації Українських Націоналістів (революційної).

У Степана Бандери було троє дітей - Наталка, Андрій і Леся. 

Рід Бандер продовжився - у провдника ОУН народився правнук

Батька Степана Бандери - священника Андрія Бандеру - розстріляли працівники НКВД у Києві влітку 1941 року.

Професор Хіроакі Куромія: Донбас народив демократичний український націоналізм

Донбас представляє Україну в концентрованій формі. Багато мов, багато національностей, багато ідей, просто важко управляти всім цим. В такому сенсі Донбас є центром теперішньої України. І якщо ви зможете в цьому плані управляти Донбасом, то управляти Україною буде набагато легше. В такому сенсі, я думаю, Донбас дуже важливий Україні. Я думаю, що Київ і український народ зможуть впоратися з цими завданнями.

Непомічена революція. Чи зробила Полтава Швецію вільною

Про права і свободи станів на своїй батьківщині Карл ХІІ і чути не хотів. Розгром під Полтавою не лише не зробив його поступливішим в цьому питанні. Навпаки він прагнув ще більшої концентрації влади. Якщо Полтава і справді щось змінила у Швеції, так це настрої самих станів. Про необхідність обмеження королівської сваволі на одній з парламентських комісій заговорили вже в 1710 році.

Паскуда. Наймолодший прем'єр в історії України

Наймолодший в історії український премʼєр став головою уряду незадовго до свого 33-річчя. Колеги-політики про нього відгукувалися не найкращими словами. Паскуда - звичне слово на адресу українського премʼєр-міністра у 1918 році.

Давній Рим у буковинській глибинці

Це чи не єдина на теренах Західної України пам'ятка, пов'язана зі Стародавнім Римом - і абсолютно точно єдина такого типу споруда на території від Великої Британії до Уральських гір. Сюди б не ковші землі, а невеликий музейний павільйон, але коштів на це поки що немає. Тож всі знахідки скла, виготовленого за античними рецептами, помандрують з учасниками експедиції до Києва.