Будівельники нищать пам'ятку археології на Подолі

Забудовники вирили котлован розміром 800 кв. м, глибиною до 3 м без проведення комплексу наукових археологічних досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки. В результаті робіт забудовника знищено археологічний культурний шар з чисельними цінними об'єктами спадщини XII-XVIII ст.

Про це повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, посилаючись на лист Головного управління охорони культурної спадзини.

"Якщо в дії забудовників не втрутяться правоохоронні органи, вже цими вихідними пам'ятка археології буде знищена остаточно, адже забудовники ухиляються від отримання припису Головного управління охорони культурної спадщини щодо припинення будівельних робіт", - наголосив Бригинець.

ГУ охорони культурної спадщини встановило порушення Закону України "Про охорону культурної спадщини" на будівельному майданчику по вул. Нижній Вал, 17 та вул. Житньоторзька, 8а. Будівельний майданчик знаходиться на території пам'ятки археології місцевого значення "Культурний шар Подолу IX-XVIII ст.", археологічної зони і зони регулювання забудови першої категорії .

Голова комісії звернувся до голови КМДА та Прокуратури м.Києва з проханням
дати доручення відповідним службам вжити заходів щодо припинення незаконних дій забудовника з метою недопущення знищення об'єктів археологічної спадщини та вжити заходів прокурорського реагування щодо притягнення до відповідальності винних.

За цією адресою - Нижній Вал, 17, улітку знесли пам'ятку архітектури - 150-річний будинок, який пережив три вiйни, двi окупацiї, двi революцiї та радянську владу. Будинок зберіг первинний декор iз рiзьбленої деревини та поверхневий декор з вiнцевим карнизом середини XIX столiття, але на його місці тепер риють котлован під нову п'ятиповерхову будівлю.

100 книг Незалежності. "Історична правда" рекомендує

Перелік видань, які вийшли за часів незалежності і які дають можливість пізнати історію України, Європи, наших сусідів, окремих людей і явищ. І які роблять це з різних перспектив. Певні, що час, витрачений на читання не буде втраченим.

Українці. Найнещасливіша нація чотирьох континентів

Українці — найнещасливіша нація Європи, обох Америк та Австралії. Таким є підсумок нашого розвитку напередодні 28-ї річниці Незалежности. Як українці змінювалися протягом років Незалежності? Чому ми впритул не помічаємо, що насправді Україна — не Уганда!?

Український парад у столиці Росії

Мрія? Ні – це вже було. І не один раз. Побутує думка, що в нашій історії мало світлих сторінок і перемог. Грандіозний український військовий парад в столиці Росії: як це було?

Омелян Ковч — священик, патріот та праведник

"Ковч, який досконало знав німецьку мову, крикнув до німецьких солдатів, щоб допустили його до синагоги. Останні оніміли від здивування і пустили його, а отець кинувся виносити людей із палаючої синагоги. Серед інших, яких врятував о. Ковч, був рабин м. Белз Аарон Рокеах".