"Антитабачниківські уроки історії" виходять у реал

Наступного тижня в Києві українські музиканти презентують матеріали для школярів про Карпатську Україну - тому що цю тему в новому підручнику з історії для 11-класників не представлено.

Про це повідомляють представники руху.

8 листопада, у вівторок, о 12.00 у прес-центрі столичного кінотеатру "Жовтень" (вул. Костянтинівська, 26) Фагот (гурт "ТНМК") та Олександр Ярмола (гурт "Гайдамаки") демонструватимуть мультимедійний диск "Карпатська Україна", який волонтери Руху "Не будь байдужим!" роздадуть 100 тисячам десятикласників країни.

1939: проголошення Карпатської України (ВІДЕО)

Презентація - це старт проекту "Антитабачниківські уроки історії", учасниками якого є згадані музиканти, історики Олександр Пагіря та Яків Гольденберг, художники та кіномитці.  

Картинку забезпечать:

    •    бійці "Карпатської Січі" у справжніх воєнних одностроях;
    •    пожовклі листівки та агітки тих років, які закликали мешканців Закарпаття повставати проти ворога;
    •    герб Карпатської України на унікальних прапорах;
    •    ексклюзивні фото із зображенням жінок-січовичок;
тощо.

У вересні 2011 року ЗМІ повідомляли про те, що у новому підручнику з історії для 11-класників, переписаному на вимогу нинішнього міністра освіти Дмитра Табачника, з'явилася біографія Віктора Януковича і зникла згадка про Карпатську Україну.

Детальніше про антитабачниківські уроки історії читайте на ІП.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.