Збирають гроші на перший в Україні пам'ятник пластунам

В рамках масштабного відзначення цієї історичної дати, у квітні 2012 року заплановано в Івано-Франківську відкрити перший в Україні пам'ятник "Пластунам, що не зламали своїх присяг".

Про це повідомляють "Паралелі" з посиланням на прес-службу "Пласту".

Наразі міськвиконкомом уже погодив місце розташування пам'ятника та затвердив його макет. Загальний кошторис пам'ятника становить 117 тисяч грн.

 

Скаутська організація звертається до всіх пластунів, симпатиків та друзів організації з проханням підтримати ініціативу:

Валютний рахунок:
Beneficiary:
Acc. No 0592/262042374616
PROVAL’NYI STANISLAV OLEGOVYCH
Bank of Beneficiary:
Raiffeisen Bank Aval
JSC (“Raiffeisen BankAval”Public Joint Stock Company),
Kiev, Ukraine
S.W.I.F.T.:AVALUAUKIVF
Correspondent bank:
Corr.acc. №2000193004429Wells Fargo Bank? N.A.,New York, NY.S.W.I.F.T: PNBPUS3NNYC

Гривневий рахунок:
ПАТ "Райфайзен Банк Аваль"
№ відкритого рахунку 262092374608

Готівку можна занести:

м. Івано-Франківськ, вул. Павлика, 10
пластова домівка, другий поверх.

Всі запитання і уточнення:
тел./факс: (03422) 2 42 28
моб. тел.: (050) 211 75 25 (Оксана Румак)
E-mail: if-plast10@gmail.com

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.