Британські водолази знайшли шпагу Нельсона

Британські водолази виявили на дні Середземного моря корабель, на якому, ймовірно, містяться особисті речі адмірала Гораціо Нельсона, у тому числі його шпага.

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на The Daily Telegraph.

Корабель "Вікторія" затонув в 1893 році, через 88 років після смерті Нельсона. Вважається, що причиною катастрофи стала помилка віце-адмірала Джорджа Тріона, в результаті якої під час маневрів біля берегів Лівану "Вікторія" зіткнулася з іншим кораблем.

Тріон захоплювався Нельсоном і, за деякими відомостями, купив на аукціоні велику колекцію його речей.

Гораціо Нельсон (праворуч) поруч із Шекспіром на стіні станції метро "Черінґ Кросс" у Лондоні. Посередині - копія передовиці "Таймз", присвячена битві під Трафальгаром і смерті адмірала

До знахідки вже виявило інтерес британське Міністерство оборони, яке заявило про права на затонулий корабель. Відомство зв'язалося з Марком Ельяттом, членом команди водолазів, що обстежили "Вікторію", і попросило його, щоб імовірні речі Нельсона залишалися на борту.

Як пояснив дослідник, у міністерстві побоюються, що артефакти будуть продані з інтернет-аукціону і підуть у приватні руки. У зв'язку з цим Ельятт сховав шпагу адмірала у надійному місці всередині затонулого корабля. При цьому він заявив, що волів би бачити зброю Нельсона в історичному музеї.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.