Спецпроект

АНОНС: "З футболом у світ". Не має відношення до Євро-2012!

Книгарня "Є" та видавництво "Ярославів вал" запрошують на презентацію книги споминів львівського та київського футболіста, який емігрував до Канади, Олександра Скоценя "З футболом у світ".

Він був найкращим гравцем київського "Динамо" 1940-1941рр. Йому аплодували на стадіонах Франції та Італії наприкінці сорокових. Він – перший український футбольний кондотьєр. Він нагороджений кубком Голанда – найвищою нагородою для спортсменів (Канада). Він похований у Торонто, а його ім’я було викреслено з історії українського футболу.

Старі і нові українці в американському футболі

Коли? 12 квітня, 18.00.

 

Літературна команда гостей:

Юрій Щербак – прозаїк, драматург, надзвичайний та повноважний посол в США, Канаді, Ізраїлі та Мексиці (футбольний уболівальник із дипломатичним стажем)
Віктор Баранов – голова Національної спілки письменників України (захисник письменників і футболістів)
Володимир Панченко – професор філології, головний редактор сайту «ЛітАкцент» (футболознавець з літературним ухилом)
Валерій Гужва – поет, прозаїк (гол-кіпер)
Леонід Горлач – поетичний експерт із футболу
Сергій Грабар – прозаїк із футбольним стажем
Павло Коробчук – поет і музикант (креативний нападник)
Ексклюзивні гості:
Олег Лужний – асистент головного тренера ФК "Динамо"
Андрій Баль – видатний "динамівець", помічник головного тренера Національної збірної України з футболу
Олексій Семененко – віце-президент ФК "Динамо"
Модератори – Михайло Слабошпицький, директор видавництва «Ярославів Вал» (форвард) та Павло Щириця – поет, головний редактор "Ярославого Валу" ("найгучніший голос команди").

***
Адреса книгарні "Є":
вул. Лисенка, 3, ст. м.  "Золоті Ворота"

Вхід вільний.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.