Спецпроект

Нові експонати горлівського музею мініатюрної книги. ФОТО

Колекція горлівського музею мініатюрної книги поповнилася новими екземплярами, надісланими з Ізраїлю.

Про це повідомляє 06242.com.ua.

Рідкісне міні-видання О.С.Пушкіна "Вірші" (Томського видавництва, тиражем всього в 500 екземплярів), псалми (обрамлені у футляр золотого кольору у вигляді брелока), а також міні-книга Яніса Анманіса (латвійського художника, поета, котрий працює в різних жанрах - від мініатюри до масштабних полотен), написана в оригінальному японському жанрі віршування - хайку (яке взяло свій початок ще в XIV ст.).

Нові експонати горлівського музею мініатюрної книжки

Коротенькі вірші - хайку складаються всього з 3-х рядків, що передають світ почуттів і відчуттів, відбитих у невеликому словесному образі.

Горлівський музей мініатюрної книги - єдиний державний музей мініатюрної книги в СНД.

В основі експозиції музею - колекція Веніаміна Олександровича Разумова, інженера-будівельника з Горлівки. Він збирав цю колекцію багато років. Його ім'ям згодом був названий музей. У 1996 році музей отримав статус державного.

У музеї зберігаються понад 8500 екземплярів. Максимальний розмір книг в колекції - близько 100 міліметрів. Мінімальні екземпляри за розміром можна порівняти з маковим зерном.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.