АНОНС: фестиваль кіно "Криваві совєти"

Всеукраїнська громадська організація ВГО "Молодий Народний Рух" запрошує на перегляд низки історичних кінострічок.

23 лютого у Києві пройде фестиваль кіно "Криваві совєти", метою якого є висвітлення правди про злочини радянської армії та висловлення протесту проти святкування "Дня захисника вітчизни" в Україні.

Фестиваль розпочне свою роботу об 11:00 за адресою м. Київ, вул. Гончара 33 (ст. м. Золоті Ворота).

У програмі фестивалю показ наступних фільмів:

11:00 "Між Гітлером і Сталіном: Україна в Другій світовій війні, незвідані сторінки історії"

12:10 "Страчені світанки" (1996 р.)

13:50 "Радянська історія" (2008 р.)

15:30 "Українська революція" (2012 р.)

16:00 "Тризуб нептуна" (2010 р.)

16:30 "Стеком та шаблею" (2012 р.)

Промо-ролик фестивалю ви можете переглянути за посиланням - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SAwAskio630

О 18:00 відбудеться круглий стіл "Роль кінематографу в руйнуванні радянських міфів" за участі режисерів, істориків та громадських діячів.

До участі у круглому столі запрошені:

Роман Коваль – громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини ХХ століття

Василь Куйбіда – голова Народного Руху України

Олесь Доній – народний депутат України, голова мистецького об’єднання "Остання Барикада"

Володимир Сергійчук – історик

Василь Портяк – сценарист фільмів "Вишневі ночі", "Нескорений", "Стеком і шаблею"

Іван Канівець – режисер фільмів "Українська революція" та "Тризуб Нептуна"

Андрій Приймаченко – режисер, оператор, ініціатор проектів "Видиво", "Ми"

Сергій Архипчук – діяч мистецтв України, режисер-постановник Київського Національного академічного театру опери та балету

Додаткову інформацію ви зможете отримати за телефоном 0975102303 (Олексій).

Посилання у соцмережах:

http://vk.com/23lutogo

http://www.facebook.com/events/536080959758007

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.