В Україні покажуть фільм про Квітку Цісик

4 квітня телеканал "Інтер" проводить допрем'єрний показ документального фільму "Квітка. Голос у єдиному екземплярі".

Покази відбудуться у Києві, Львові, Одесі, Луганську, Івано-Франківську, Тернополі і Чернівцях.

Фільм присвячений пам'яті видатної особистості - всесвітньо відомої співачки українського походження Квітки Цісик. Саме 4 квітня 2013 року їй мало б виповнитися 60 років, але через хворобу вона передчасно пішла з життя.

Автори фільму "Квітка. Голос в єдиному екземплярі" спробують дослідити, у чому феномен цієї людини. Вони намагатимуться знайти відповідь на питання, чому протягом десятиліть пісні у виконанні Квітки Цісик справляють на людей гіпнотичне враження. 

Про Квітку Цісик у фільмі розкажуть її рідні та близькі (чоловік Ед Ракович, син Едді, родина зі Львова), люди, з якими вона працювала, її прихильники.

Телеглядачі матимуть змогу побачити єдине ексклюзивне відеоінтерв'ю Квітки Цісик українською мовою, яке у свій час вдалося записати директору оркестру Національної філармонії Олександру Горностаю. 

Автори сценарію: Леся Вакулюк та Наталя Ковальова
Режисер-постановник: Софія Чемерис 
Генеральний продюсер проекту: Ганна Безлюдна

Київ. Показ відбудеться у Червоному залі Будинку кіно 4 квітня о 18:30, за адресою: м.Київ, вул. Саксаганського, 6. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (044) 287 52 25.

Одеса. Показ відбудеться у Артхаусному кінотеатрі U-cinema 4 квітня о 18:00, за адресою: м.Одеса, Французький бульвар, 33. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0482) 33-95-10 

Львів. Показ відбудеться у Палаці Мистецтв 4 квітня о 19:00, за адресою: м. Львів, вул.Коперника, 17. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (032) 261 44 91

Луганськ. Показ відбудеться у Луганському Національному університеті ім.Тараса Шевченко (головний корпус, малий актовий зал) 4 квітня о 16:00, за адресою: м.Луганськ, вул. Оборонна, 2. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (0642) 58-04-47

Івано-Франківськ. Показ відбудеться за адресою Книгарня "Є" 4 квітня о 18:30, за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 31. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0342) 22 42 28

Тернопіль. Показ відбудеться в Українському домі "Перемога" 4 квітня о 18:00, за адресою: м. Тернопіль, бул. Тараса Шевченка, 27. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0352) 25 24 02

Чернівці. Показ відбудеться у кінотеатрі "Чернівці" 4 квітня о 18:00, за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 10. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0372) 52 73 37

У Львовві у пам'ять про Квітку Цісик також організовано благодійну акцію - збір коштів для придбання пересувного мамографа - медичного апарату для ранньої діагностики раку молочної залози, від якого пішла з життя співачка.

Премєрний телепоказ відбудеться 5 квітня о 00:00 на телеканалі "Інтер", повідомляє його прес-служба.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.