"РЕГІОНАЛИ" ХОЧУТЬ ЗМІНИТИ ВІК ЯЛТИ

Керівництво Ялти має намір змінити рік, з якого ведеться літочислення міста, щоб yрахувати середньовічний період історії Ялти - в результаті місто "постарішає" більш ніж на 500 років.

Про це заявив секретар Ялтинської міськради, кандидат від Партії регіонів на виборах мера міста Сергій Ілаш, повідомляє прес-служба Кримської організації ПР.

"Ялті цього року виповниться 175 років, але це дата умовна, - зазначив "регіонал". - За результатами археологічних розкопок, люди жили тут тисячі років тому, а перші письмові згадки про Ялту припадають на XI-те століття".

За словами Ілаша, міська влада планує змінити офіційну дату заснування міста, наблизити її до історичних реалій.

Свою заяву в.о. мера зробив на відкритті виставки "Золота скарбниця: скарби еллінів, римлян і готів" у Ялтинському історико-літературному музеї.

В експозиції, яка займає окремий зал, представлені золоті та срібні прикраси, монети та предмети побуту, знайдені при розкопках святилищ і могильників на Південному березі Криму.

 Найстарішим експонатам колекції майже 3 тисячі років

Ілаш пообіцяв, що музей "буде розширений до повноцінного історико-краєзнавчого музею".

"У запасниках музею зберігаються ще 150 тисяч об'єктів культурної спадщини, сотні найцінніших експонатів", - заявив кандидат.

Дивіться також інші матеріали за темою "Крим"

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.