Здається квартира, де в часи соціалізму жила Ангела Меркель. ФОТО

Квартиру, в якій у соціалістичній Німеччині жила нещодавно переобрана канцлер ФРН Ангела Меркель, можна зняти через сайт оренди нерухомості AirBnB за 55 євро на добу.

Про це повідомляє Смак подорожника.

Йдеться про двокімнатну квартиру площею 55 "квадратів", де Меркель прожила чотири роки - з 1986-го по 1990-й. Господиня на ім'я Лене здає "історичне" житло від 55 євро на добу за людину.

Саме в цій квартирі Меркель застала падіння Берлінської стіни. А раніше в цей період товариш Меркель працювала в Центральному інституті фізичної хімії при Академії наук НДР, захистила там дисертацію, а також отримувала перший політичний досвід у молодій партії "Демократичний прорив" (займала там посади адміністратора ЕОМ, референта при голові, прес-секретаря).

Після падіння стіни Меркель перебувала в лавах "Альянсу за Німеччину" і була (у 1990 році) заступником прес-секретаря голови Ради міністрів НДР Лотара де Мезьєра, звинуваченого в роботі на "штазі".

 Лотар де Мезьєр і Ангела Меркель на прес-конференції в Берліні. 1990 рік

У жовтні того є року Східна і Західна Німеччини об'єдналися. А вже у грудні 1990-го вона, перейшовши у "західну" консервативну партію ХДС, виграла вибори на окрузі і стала депутатом бундестагу ФРН.

"Квартира Меркель" розташована у будинку на вулиці Шенхаузер-аллее, 104. Це головна "артерія" берлінського району Пренцлауер-Берг.

Уздовж Шенхаузер-аллее пролягає надземна частина берлінської лінії метро U2, збудована у 1910-х роках. Будинок 104 - ліворуч

З часів соціалістичної Німеччини квартира - та й весь дім - змінилася. Тут постелили нову ламіновану підлогу, осучаснили кухню й ванну, а старі меблі зразка НДР замінили на дивани, крісла й тумби IKEA.

Вітальня у колишній квартирі фрау Меркель

Однак людина з хорошою уявою може уявити, як у листопаді 1989 року 35-річна Ангела, ввімкнувши телевізор, помітила біжучий рядок із терміновою новиною. Того дня, 9 листопада, впала Берлінська стіна і змінився весь хід історії Німеччини.

Ще одна фотка часів Німецької демократичної республіки

Квартиру на Шенхаузер-аллее Меркель винаймала сама. Із першим чоловіком, Ульріхом Меркелем, уроджена Ангела Доротея Каснер розлучилася ще в 1981 році. У 1984-му Ангела стала зустрічатися з хіміком Йоахімом Зауером, який на той час іще перебував у шлюбі. Одружилися вони у грудні 1998-го.

Дивіться також:

Вдова Хонеккера: "Те, що НДР не існує - велика трагедія"

1989: люди, з яких почалося падіння Берлінського муру. ВІДЕО

У центру Берліну хочуть прибрати пам'ятник Марксу й Енгельсу. ФОТО

Заради елітного житла тихцем зносять рештки кордону між двома Берлінами. ФОТО

Убивця Бандери втік за кордон у ніч побудови Берлінського муру

Інші матеріли за темою "НДР"

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.