Проросійські фанати продовжують керувати Держархівом - депутат

Після звільнення з посади голови Державної архівної служби Ольги Гінзбург установою керує її заступник - прихильник "русского мира".

Про це заявив голова комітету ВР з питань свободи слова Микола Томенко.

За словами депутата, Державною архівною службою продовжує керувати "людина з відверто "українофобською" ідеологією" – перший зам голови Держархіву Віктор Воронін, який політично співпрацював разом із Дмитром Табичником, зокрема, лобіював встановлення в центрі Києва пам'ятника Дмитру Столипіну.

"Окрім того, вся та ж Гінзбург О.П., у свій час призначена за квотою Комуністичної партії України, продовжує "піклуватися" архівною службою як помічник Міністра юстиції України", наголосив голова комітету.

Томенко заявив, що звернувся до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням утрутитися в дану ситуацію.

Як відомо, у квітні 2014 року Кабмін звільнив з посади голови Державної архівної служби Ольгу Гінзбург, яка керувала Держархівом у 2006-2008 і 2009-2010 і 2011-2014 роках.

До призначення вона була народним депутатом від Компартії України, до парламенту - інженером, секретарем парткому і замдиректора ВАТ "Конотопський арматурний завод". За освітою - інженер-механік.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.

Вийти на слід Романа Шухевича. Невдала спроба МГБ

Планів і операцій МГБ із розшуку Романа Шухевича було багато. Але всі вони не мали успіху. І лише 5 березня 1950 року чекісти змогли вистежити його у селі Білогорща поблизу Львова. Того разу йому не вдалося вирватися з оточення. Довелося прийняти останній нерівний бій, в якому Головнокомандувач УПА загинув. Водночас працівники МГБ могли б встановити його місце переховування ще роком-півтора раніше. Але не все пішло так, як вони задумали.

"Троянські вісті". Український Мюнхгаузен та інші помічники більшовицьких людоловів

Як і кого з українських діячів більшовики використовували для спецоперацій на Заході.