Археологи знайшли могилу подружжя, яке 700 років трималося за руки. ФОТО

Під час розкопок каплиці біля селища Галлатон у Лестерширі (Англія), дослідники виявили середньовічне поховання, в якому лежали скелети чоловіка і жінки, що трималися за руки. 

Про це повідомляє LiveScience.

"На території Лестерширу і раніше виявляли поховання подружніх пар в одній могилі", - заявила Вікі Скор із Археологічної служби Університету Лестера (АСУЛ). Однак такої зворушливої деталі науковці не пригадують.

Фото: ulasnews.files.wordpress.com

Здивування археологів викликало й місце поховання - маленька, так звана "загублена" капличка замість звичної в таких випадках місцевої церкви.

"Головне питання для нас - чому їх тут поховали? - зазначила Скор. - Ми припускаємо, що тогочасна каплиця використовувалася, як свого роду особливе місце захоронення".

Розкопки каплиці в Галлатоні

Загалом на території каплички виявили 11 скелетів. Вуглецевий аналіз показав, що всі поховані тут люди жили у XIV сторіччі.

Всі скелети були орієнтовані за напрямком "схід-захід", згідно з християнськими традиціями того часу.

Вчені припускають, що у XIV сторіччі каплиця слугувала прихистом для пілігрімів. Згідно з іншою гіпотезою, тут ховали злочинців, іноземців або хворих.

Юнак, похований у сидячому положенні

Археологи стверджують, що пагорб із каплицею використовувася людьми для релігійних обрядів ще в римські часи, більше 2000 років тому.

Також під час розкопок було знайдено дрібні срібні монети, з XII до XVI сторіч.

---------------

ДИВІТЬСЯ: Закохана пара з концтабору возз'єдналася через 62 роки

Українці. Найнещасливіша нація чотирьох континентів

Українці — найнещасливіша нація Європи, обох Америк та Австралії. Таким є підсумок нашого розвитку напередодні 28-ї річниці Незалежности. Як українці змінювалися протягом років Незалежності? Чому ми впритул не помічаємо, що насправді Україна — не Уганда!?

Український парад у столиці Росії

Мрія? Ні – це вже було. І не один раз. Побутує думка, що в нашій історії мало світлих сторінок і перемог. Грандіозний український військовий парад в столиці Росії: як це було?

Омелян Ковч — священик, патріот та праведник

"Ковч, який досконало знав німецьку мову, крикнув до німецьких солдатів, щоб допустили його до синагоги. Останні оніміли від здивування і пустили його, а отець кинувся виносити людей із палаючої синагоги. Серед інших, яких врятував о. Ковч, був рабин м. Белз Аарон Рокеах".

Без комуністів і комсомольців. Як заснували Спілку незалежної української молоді

19 серпня 1989 року, на горі Маківка – місці боїв УСС з московським військом засновано Спілку незалежної української молоді (СНУМ). Основними напрямками діяльності задекларували політичний, культурно-освітній та спортивний. У статут без двозначностей внесли норму: "Комуністи та комсомольці членами СНУМу бути не можуть".