Українська правда
Історична правда

В Угорщині зняли відеоролик до річниці повстання 1956 року. ВІДЕО

02.11.2016
Версія для друку

Угорці зняли зворушливий соціальний відеоролик у пам'ять про Угорське антикомуністичне повстання в жовтні - листопаді 1956 року.

Відео опубліковане на сервісі "YouTube" під назвою "Пам'ятаймо!". Ролик розповідає історію літнього чоловіка, який іде вулицями Бадапешта в наші дні та згадує революційні події жовтня-листопада 1956 року, в яких він брав участь.

Відео закінчується гаслом "Де героїв не забувають, там будуть нові".

Як відомо, цього року виповнилося 60 років Угорській революції 1956 року. Антирадянське повстання в Угорщині розпочалося в жовтні 1956 року внаслідок незадоволення громадян політикою cталіністських керівників єдиної тодішньої легальної партії - Угорської партії трудящих (УПТ).

Внаслідок повстання було фактично ліквідовано УПТ і комуністичну службу державної безпеки. Під час революційних подій більше 2,6 тисячі угорців було вбито і більше 19 тисяч - поранено.

Неформальним лідером повстанців став популярний за свої реформи прем'єр-міністр Імре Надь, який відновив багатопартійну систему і оголосив про підготовку до вільних виборів. 

Зокрема, 2 листопада уряд оголосив про вихід Угорщини з Організації Варшавського договору і звернувся до Організації Об'єднаних Націй та західних держав по допомогу проти вторгнення радянських військ. 

Тим часом у Кремлі підготували відповідь - розпланували військову атаку і призначили новий уряд.

4 листопада 1956 року радянські танки з санкції Микити Хрущова розпочали наступ, щоб привезти в Будапешт новий уряд і нову марксистську силу - Угорську соціалістичну робітничу партію. 

Саму демократичну революцію придушили радянські війська, натомість після цього "відзначився" угорський комуністичний режим. Було розстріляно та повішено близько 300 борців за свободу, майже 13 тисяч людей отримали різні терміни ув'язнення, 200 тисяч були змушені рятуватися втечею за кордон.

Дивіться також:

Міністр, який переслідував угорських революціонерів

Міністра внутрішніх справ соціалістичної Угорщини засудили на 5 роківТеми: ХХ сторіччя, Угорщина, соціалізм, революція, СРСРАВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter