Кролики відкопали храм Тамплієрів?

Світові медіа повідомляють про неймовірну археологічну знахідку британських… кроликів. Чи ця знахідка насправді є сенсацією?

Зазвичай світові медіа повідомляють про сенсаційні відкриття британських вчених. Ця історія розпочалася в стилі "Аліси у Країні Див" Льюїса Керола – через кролячу нору.    

 "Униз і вглиб кролячою норою" Фото: Michael Scott/ Caters News

Повідомлялося, що у британському графстві Шропшир, на землях одного з місцевих фермерів був знайдений таємний храм ордену Тамплієрів. Кроляча нора обвалилася і відкрила вхід до рукотворної печери.

Деякі медіа поспішили оголосити, що печерний храм був створений більше 700 років тому.

 "Все дивасніше й дивасніше!" Фото: Michael Scott/ Caters News

Завдяки фантастичним фото Майкла Скотта з Carters News новина з Шропшира облетіла увесь світ.

На жаль, історія не є такою сенсаційною, як повідомляли деякі ЗМІ.

Правдою є лише те, що рукотворна печера насправді існує.

 Таємниче підземелля у Шорпширі. Фото: Michael Scott/ Caters News

Але вперше вона була знайдена раніше. Місцеві путівники пишуть про це підземелля ще у 2002 році, наприклад "Підземелля Шропшира"/ Subterranean Shropshire.

Загальний опис на веб-сторінці ShropshireHistory.com  повідомляє, що це підземелля скоріш за все було створено у Вікторіанську епоху (друга половина ХІХ ст).

У ті часи створення романтичних руїн і підземель такого кшталту було досить поширеною модою серед британських поміщиків.

Таємниче підземелля у Шорпширі. Фото: Michael Scott/ Caters News 

Тому це підземелля не є нововідкритим, не було таємним, і навряд чи мало стосунок до загадкового і оповитого легендами Ордену Тамплієрів – про це повідомляє сайт snopes.com, що спеціалізується на перевірці фактів і розвінчанні фейків .

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.