На Донеччині з'явиться проспект Олекси Тихого. МАПА

Міста Донецької області Слов'янськ, Краматорськ, Дружківку і Костянтинівку з'єднає проспект Олекси Тихого. Це буде найдовша вулиця в Україні.

Про це написав голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський у своєму "Фейсбуці".

За його словами, проект передбачає поетапне переймування відповідних вулиць в цих містах, які складають єдину агломерацію. Після перейменування всі вулиці складатимуть одне ціле. Проспект матиме довжину в 50 км і буде найдовшою вулицею в Україні. 

 

30 березня Костянтинівська міська рада перейменувала на проспект Олекси Тихого вул. Правобережну. Наразі залишилося три ділянки: одна в Краматорську і дві – у Слов'янську.

Нагадаємо, що Олекса Тихий (1927–1984) – український дисидент родом із Костянтинівського району Донецької обл., співзасновник Української Гельсінської групи. Засуджений сумарно на 22 роки ув'язнення в таборі. Помер у тюремній лікарні м. Перм.

Читайте також:

Життя і смерть Олекси Тихого

Пам'яті донеччинина Олекси Тихого

"Думки про рідний донецький край". Текст Тихого 1972 року

100 книг Незалежності. "Історична правда" рекомендує

Перелік видань, які вийшли за часів незалежності і які дають можливість пізнати історію України, Європи, наших сусідів, окремих людей і явищ. І які роблять це з різних перспектив. Певні, що час, витрачений на читання не буде втраченим.

Українці. Найнещасливіша нація чотирьох континентів

Українці — найнещасливіша нація Європи, обох Америк та Австралії. Таким є підсумок нашого розвитку напередодні 28-ї річниці Незалежности. Як українці змінювалися протягом років Незалежності? Чому ми впритул не помічаємо, що насправді Україна — не Уганда!?

Український парад у столиці Росії

Мрія? Ні – це вже було. І не один раз. Побутує думка, що в нашій історії мало світлих сторінок і перемог. Грандіозний український військовий парад в столиці Росії: як це було?

Омелян Ковч — священик, патріот та праведник

"Ковч, який досконало знав німецьку мову, крикнув до німецьких солдатів, щоб допустили його до синагоги. Останні оніміли від здивування і пустили його, а отець кинувся виносити людей із палаючої синагоги. Серед інших, яких врятував о. Ковч, був рабин м. Белз Аарон Рокеах".