"Інтимна історія революції" — нова книга про Євромайдан від професора Єлю

Єльський університет готує до друку книгу "Українська ніч: інтимна історія революції", що присвячена Євромайдану.

Авторкою 336-сторінкової книги є Марсі Шор, інформує сайт видавництва Єльського університету.

Марсі Шор (Marci Shore) працює ад'юнкт-професором історії в Єльському університеті. Вона є автором книг  Caviar and Ashes ("Ікра і попіл") і The Taste of Ashes ("Смак попелу")які здобули нагороди. Значну частину свого життя вона провела у Центрально-Східній Європі.

 Фото: yalebooks.co.uk

Анотація:

"За що варто померти? Поки світ дивився на повстання на Майдані як на епізод геополітики, українці під час надзвичайної зими 2013—2014 років пережили революцію як екзистенційну трансформацію: стирання межі між ніччю і днем, втрату почуття часу, раптове зникнення страху, необхідність приймати рішення.

У цій ліричній та інтимній книзі Марсі Шор звертається до людського обличчя Української революції. Ґрунтуючись на правдивих історіях активістів і солдатів, батьків і дітей, книга Шор об‘єднує захопливі вибори з рефлексіями історика на тему, чим революція є і що означає.

Авторка м’яко ставить свої портрети окремих революціонерів навпроти минулого, як вони його розуміють, і — майбутнього, як вони сподіваються його творити. Цим вона дає урок людської солідарності у світі, нашому світі, де межа між реальністю та вигадкою стирається все більше".

Енн Епплбом, лауреат Пулітцерівської премії, автор книг "Історія ГУЛАГу" та "Залізна завіса: катастрофа Східної Європи", так оцінила книгу:

"Як гід, історик і оповідач Шор демонструє моменти складного вибору, що постали перед українцями, через  майстерне переплетення їхнього особистого досвіду з інтелектуальною, соціальною та політичною історією регіону".

"Блискучий порадник до розуміння революції Майдану в Україні та її наслідків. Шор володіє глибокими знаннями про регіон, його історію та теперішні страждання і пропонує зрозумілу оцінку складної еволюції Східної Європи, яка стоїть перед лицем небезпечної ситуації. Її книга написана добре, чесно й з опорою на глибоку джерельну базу завдяки прямим і проникливим спостереженням фактів безпосередньо на місці подій", вважає Норман Манеа, професор європейських студій імені Френсіса Флауерноя і письменник-викладач Бард-коледжу (Francis Flournoy Professor of European Studies and Writer in Residence).

Вихід книги "Українська ніч: інтимна історія революції" запланований на 3 січня 2018 року

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.