Українська правда
Історична правда

АНОНС: Американський музейний експерт зустрінеться з українськими музейниками у Львові

19.04.2018
Версія для друку

20 квітня Національний музей Революції гідності запрошує на зустріч-дискусію з Елейн Гуріан на тему збереження, інтерпретації та презентації складної історії в музеях.

На зустрічі буде розглянуто виклики, які стоять перед музейними закладами в переосмисленні й представленні складних сторінок історії. Яка роль музеїв у цьому – ретранслювати заполітизовані ідеологеми, поширювати міфи, які існують, або генерувати нові, докопуватися до "правди", висвітлювати позицію однієї сторони чи стати майданчиком для різних поглядів і голосів, бути нейтральними або емоційними у складних ситуаціях суспільної кризи – та як зрештою створити "музей діалогу"?

 

Як музеї справлятимуться з демонстрацією контенту в суспільстві з великою кількістю різних поглядів щодо конкретної теми й у час, коли аудиторія одержує щоразу більший доступ до різних джерел інформації? Чи музейна інтерпретація визнає та виявляє думки, які суперечать їй? Якщо так, то чи допомагає це або, навпаки, чи перешкоджає загальному розумінню теми?

Як музей розрізняє експертів та аматорів? Чи має в музеї бути власний погляд і чи важливіший він за погляди відвідувачів? Про все це зокрема вестиме мову Елейн Гуріан (США), музейний експерт, лектор і тренер, викладач музеології у США, Швеції, Аргентині, Великій Британії та Італії; автор книжки "Цивілізуючи музей".

Захід відбувається у межах проекту "Значущі музеї: у пошуках місця конфліктній історії", покликаного зокрема сприяти українським музейникам у вивченні інноваційних міжнародних практик, критичному переосмисленні власного досвіду й розвиткові сучасних музеологічних підходів при висвітленні складних сторінок історії та запровадженні культури пам’яті.

20 квітня, 18.30

Місце: Центр Митрополита Андрея Шептицького (м. Львів, вул. Козельницька, 4).

Організатори: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті, Центр митрополита Андрея Шептицького за підтримки Посольства США в Україні та програми академічних обмінів імені Фулбрайта.

Контакти: maidanmuseum@gmail.com, тел. (067) 508-26-39, (093) 503-72-88, (099) 717-59-95.

Вхід вільний.

АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter