Папа відкрив у Ватикані пам'ятник мігрантам

На площі Святого Петра у Ватикані Папа урочисто відкрив монументальну композицію, присвячену мігрантам

Про це повідомляє Vatican News.

Захід відбувся після Святої Меси 29 вересня, з нагоди 105-го Всесвітнього дня мігранта і біженця. Автором роботи є канадський скульптор Тімоті Шмальц

 

Бронзовий пам'ятник натхнений словами з Послання святого Павла до Євреїв: "Гостинності не забувайте, бо нею деякі, не відаючи, ангелів були вгостили".

Витвір зображає велику групу мігрантів і біженців різних культур та епох: від південноамериканських індіанців та євреїв, переслідуваних нацистами, аж до африканців, які втікають від нужди й голоду.

140 скульптур у натуральну величину щільно, пліч-о-пліч стоять на човні. Всередині цього неоднорідного натовпу людей підіймаються крила ангела, символізуючи наявність священного серед них.

 

"Я бажав, щоб цей художній твір був поміщений тут, на площі Святого Петра, аби нагадувати всім про євангельське значення гостинності", - заявив під час відкриття Папа Франциск.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.