Заходи до Дня Гідності та Свободи 2019. РОЗКЛАД

До Дня Гідності та Свободи Національний музей Революції Гідності разом із партнерами підготував низку заходів різного спрямування – виставки, вистави, показ фільмів, інсталяції, презентація книжок і відеороликів, лекції, а також стартує кампанія соціальної реклами.

Про це повідомляє Національний музей Революції Гідності.

 

Непересічною подією стане відкриття нового виставкового простору простонеба на місці будівництва Музею.

До вашої уваги перелік заходів, що відбуватимуться у Києві та інших містах країни.

 

19 ЛИСТОПАДА – 22 ГРУДНЯ

Виставковий проєкт "Майдан: простір творчості" в Опішні

Час: 19 листопада, вівторок, 15:00.

Місце: Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному (Полтавщина)

 

21 ЛИСТОПАДА

Поминальний молебень та покладання квітів

Час: 10:00–11:00

Місце: Каплиця на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві (Екуменічний храм архістратига Михаїла та українських Новомучеників УГКЦ)

Час: 10:00–19:00

- екскурсійні програми експозицією "Назустріч Свободі" в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану та "Місцями Революції Гідності" у центральній частині Києва;

- демонстрація тематичних відео в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану.

Замовити екскурсію: +38 096 28 42 807

 

"Метемпсихоз". Мистецький проєкт Олі Рондяк

Час: 12:00–13:00

Місце: Проєкт діятиме паралельно у Нью-Йорку (Мистецький центр "Вайт Бокс", США) і Києві (Міністерство закордонних справ України).

Дати експонування: 21 листопада 2019 – 15 березня 2020

 

"Київ незламний". Мистецький захід – кіно, фото, музика за участі режисера Філа Стронґмена, фотографа Володимира Шуваєва і піаністки, художниці Влади Бучко.

Час: 14:00–17:00

Місце: Колонна зала КМДА, вул. Хрещатик, 36, Київ

 

"М³: Майдан Меморіал Музей". Відкриття виставкового простору на місці будівництва Музею Революції Гідності.

Час: 17:00–18:00

Місце: алея Героїв Небесної Сотні, 3-5, м. Київ

 

Молитва за Небесною Сотнею і запалення свічок

Час: 18:00–19:00

Місце: Каплиця на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві (Екуменічний храм архістратига Михаїла та українських Новомучеників УГКЦ)

 

Got to Be Free, або Маєш бути вільним

Рок-мюзикл. Це 12 історій заснованих на реальних подіях, що відбувалися – любов, гідність, боротьба, революція, війна, волонтери, єднання, надія.

Час: 19:00–21:00

Місце: Театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20 А, м. Київ

Організовує творча команда Got to Be Free

 

до 20 ГРУДНЯ

Виставка актуального плаката "‎Не замість зброї" Миколи Гончарова на тему Революції Гідності та подій, пов'язаних із російською агресією

Дати експонування: 20 вересня – 20 грудня

Місце: Колегіум Українського католицького університету, 5-й поверх, вул. Козельницька, 2, м. Львів

 

до 24 ЛИСТОПАДА

Виставка "Нью-Йорк – Іловайськ:Вибір" Пам'яті Марка Паславського

Дати експонування: 17 серпня – 24 листопада

Місце: Музей української діаспори, вул. Московська, 40-б, м. Київ

Заходи організовано: Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності разом із Міністерством культури, молоді та спорту, Українським інститутом національної пам'яті, Департаментом суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації, родинами Героїв Небесної Сотні, Ініціативною групою поранених/постраждалих на Майдані

* У програмі можливі зміни й доповнення

Акредитація ЗМІ на події музею.

Контакт: +38 098 66 11 833, press@maidanmuseum.org (прес-служба Національного музею Революції Гідності)

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.