Amazon розкритикували за футболки з Піночетом і його методами боротьби. Частину одягу прибрали

Компанія Amazon прибрала з продажу частину футболок на честь чилійського диктатора Піночета після критики за жартівливі слогани на одязі та зображення методів страти, які застосовувалися проти супротивників режиму.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на The Guardian.

Як пише видання, понад 3 тисячі людей були вбиті або зникли безвісти під час диктатури Августо Піночета 1973—1990 років, а у 2001 році тодішній президент Рікардо Лагос повідомив, що щонайменше 120 з них були скинуті з вертольотів у водойми країни.

 
Скріншот: The Guardian

Футболки, які висвітлюють такі злодіяння, стали популярними серед крайніх правих і відкрито продавалися на Amazon. Там покупці могли вибрати одяг, прикрашений обличчям Піночета, поряд з зображеннями вертольотів і написом "Безкоштовні польоти на вертольотах".

Люди, які пережили диктатуру, висловили обурення тим, що компанія продає такі футболки, насміхаючись над насильницькими вбивствами.

На інших футболках, доступних на Amazon, зображено людину у вільному падінні з вертольота і напис "Хочете покататися?" і вертоліт з написом "Піночет — мій другий пілот".

 
Скріншот: The Guardian

Amazon поки ситуацію не коментує. Велика частина одягу зникла з сайту незабаром після скандалу, але деякі товари досі доступні.



Довідка. Августо Піночет – чилійський диктатор, був при владі з 1974 по 1990 рік. За його правління у Чилі розпочались масові репресії. За роки диктатури в Чилі було вбито 3065 людей, або ж вони "зникли безвісти"; 40 тисяч було заарештовано, затримано без рішення суду. Ще 500 тисяч людей емігрували.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.