Науковці знайшли місце, написане Ван Гогом на його останній картині

Учений виявив місце у Франції, де в 1890 році художник Вінсент Ван Гог написав свою останню картину «Коріння дерев».

Про це повідомляє пресслужба музею художника в Амстердамі.

 

Науковий керівник Інституту Ван Гога Вутер ван дер Він виявив листівку 1900—1910 років, на якій зображений схил пагорба і дерева. Місцина розташована у французькому селі Овер-сюр-Уаз — там Ван Гог провів останні місяці життя.

Вчений припустив, що це місце могло бути зображено на останній картині художника "Коріння дерев". Його здогадк підтвердили дослідники з Музею Ван Гога в Амстердамі, а також дендролог, який спеціалізується на історичній рослинності.

"Те, що це місце зображено на останній картині художника, додає йому ще більше винятковості й навіть драматичності. Швидше за все, Ван Гог часто проходив повз, коли йшов до полів, де він малював протягом останнього тижня свого життя й де наклав на себе руки", — сказав один із працівників музею.


Вінсент Ван Гог помер 29 липня 1890 року. За два дні до цього він вистрілив собі в серце з револьвера, купленого для відлякування пташиних зграй під час роботи на пленері, однак куля пройшла нижче. Завдяки цьому він самостійно дістався до номера готелю, де незабаром помер.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.