“Доброволець” Ахтема Сеітаблаєва: екшн-серіал вийде на телеекрани у жовтні

6 жовтня на телеканалі ICTV відбудеться прем’єра шестисерійного детективного бойовика “Доброволець” Ахтема Сеітаблаєва – художньої історії, заснованої на реальних фактах.

Про це повідомляє проект "Нове українське кіно".

 

Патріотичний екшн режисера фільмів "Кіборги", "Захар Беркут", "Номери" розповідає про добровольця Дмитра, який навіть після повернення з війни не припиняє захищати Батьківщину.

Дізнавшись, що в Києві готується теракт, він збирає команду колишніх бійців АТО, щоб знайти терористів і врятувати столицю від вибуху. Паралельно він намагається впоратися з важкою психологічною травмою через втрату побратимів на війні.

"Це художня історія, канвою для якої стали страшні реалії нашого часу. Як багато є самогубств після війни, як багато, на жаль, є людей, уражених посттравматичним синдромом, як багато болю виникає тут, в мирному житті.

І ми не повинні це замовчувати. Про це треба говорити, щоб спільно знайти ту форму взаємин, щоб люди, які повертаються з фронту, відчували тепло і увагу", – зазначив режисер стрічки Ахтем Сеітаблаєв.

Головну роль у картині "Доброволець" грає український актор, ветеран АТО Олег Шульга, відомий за фільмами "Позивний Бандерас" і "Червоний". Олег брав участь у бойових діях на Сході в 2014-2015 роках, тому роль у стрічці для нього автобіографічна.

Одного з героїв команди добровольців та найкращого друга Дмитра грає Сергій Дерев'янко, який знімався в серіалах "Контакт" і "Нюхач-2". Також добровольців з команди Дмитра — сапера Андрія і десантника Ярика грають Олександр Пожарський і Олег Волощенко. Андрій Мостренко втілює на екрані майора СБУ Володимира, а Денис Гранчак — юриста Олега.

Роль головного лиходія серіалу "Доброволець" Ахтема Сеітаблаєва на прізвисько Скіф виконує актор і музикант Роман Мацюта, відомий за серіалами "Ментовські війни", "Нюхач-2", "Пес".

Автори "Добровольця" консультувалися з багатьма військовими, які пройшли Донбас, щоб максимально реалістично передати дійсність на війні: як живуть в окопах, борються з ворогами і втрачають рідних, як тримають автомат, про що розмовляють, лягаючи спати в укритті, і про що мовчать, сидячи в засідці. Хоча, як стверджують творці серіалу, це перш за все художня історія, заснована на реальних фактах.

У серіалі буде багато видовищних боїв, перестрілок, вибухів і небезпечних трюків. А завдяки багатокамерній зйомці, як зазначив оператор картини Олексій Ламах, серіал вийде дуже динамічним.

Авторами сценарію виступили Анатолій Карлюга та Юлія Чернявська. Проєкт виробила продакшн-студiя В.I.К. за підтримки Українського культурного фонду. Продюсерами "Добровольця" стали Іванна Дядюра та Ігор Кондратюк.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".