"Історичну правду з Вахтангом Кіпіані" готові показувати 10 телеканалів

Головний редактор "Історичної правди" та ведучий телевізійної програми "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" розповів, що телепроектом зацікавилося 10 каналів і продакшенів після звільнення команди з каналу ZIK.

Українські науковці отримають доступ до 4000 свідчень про Голокост з бібліотеки Єлю

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" (BYHMC) отримав доступ до одного з найбільших у світі онлайн-архівів свідчень про Голокост ― Fortunoff Video Archive for Holocaust Testimonies. BYHMC став партнерською організацією архіву і тепер відкриває доступ до колекції відеосвідчень українським науковцям.

У Ялті археологи знайшли скелет кочівника-чорногорівця. ФОТО

Археологічна експедиція Маріупольського університету в селищі Ялта виявила імовірний скелет кімерійця у похованні залізної доби

Франція знайшла свою субмарину через півстоліття після її зникнення

Пошукова експедиція знайшла французький підводний човен "Мінерва", зниклий понад 50 років тому.

Віце-спікер Сейму Польщі: Очікую змін в історичній політиці України

Віце-спікер Сейму Польщі Малгожата Госевська з провладної партії "Право і справедливість" сподівається, що в Україні після парламентських виборів є шанс на розмови про зміну історичної політики.

Історик зі світовим ім'ям замінив "фейки Путіна" на "фейки Трампа" в російському виданні книги

З російського видання книги ізраїльського письменника й історика Юваля Ноя Харарі зникли звинувачення Путіна в брехні про анексію Криму, а інші формулювання про Росію пом’якшені. Як виявилося, це сталося з відома самого автора.

Допоможіть облаштувати пивницю в Музеї Франка у Львові. СПИСОК

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка у Львові шукає побутові предмети доби Франка. У підвалі своєї будівлі музейники хочуть облаштувати пивницю, як це робили містяни у ХІХ – початку ХХ століття.

Війна ідолів. У Нікітському ботанічному саду місце римської богині займе Ленін

Бронзову статую богині Флори в Нікітському ботанічному саду в Криму збираються демонтувати. На її місце встановлять мармуровий бюст Володимира Леніна.

АНОНС: Лекція-екскурсія "Київ — сакральний центр на перетині шляхів"

27 липня Всеукраїнська кампанія "Пам'ять Нації" запрошує на лекцію-екскурсію "Київ — сакральний центр на перетині шляхів", що розпочнеться біля пам’ятника Ярославу Мудрому. З собою мати зручне взуття, воду та гарний настрій!

У російському Липецьку постраждав бюст Сталіна

У місті Липецьку, Російська Федерація, стався напад на погруддя радянському диктатору Йосипу Сталіну, встановленому біля місцевого осередку Комуністичної партії Російської Федерації.

Археологічна сенсація Греції: найстарший писемний уривок "Одіссеї"?

У Греції під час археологічного розкопу на початку липня знайшли глиняну табличку з текстом "Одіссеї" Гомера. Вона може виявитися найстаршою писемною пам’яткою цього твору.

Археологічна сенсація Греції: найстарший писемний уривок "Одіссеї"?

У Греції під час археологічного розкопу на початку липня знайшли глиняну табличку з текстом "Одіссеї" Гомера. Вона може виявитися найстаршою писемною пам’яткою цього твору.

Знайшлося зображення костелу, розкопаного на Галицькій площі у Львові. ФОТО

У суботу, 20 липня, археологи "Рятівної археологічної служби" завершили дослідження на площі Галицькій у Львові.

АНОНС: "Гуманітарій - не вирок". Розмова з Людмилою Ващук

"Бути філологом, істориком, психологом чи філософом - безперспективно!". Така думка зараз поширена. А 25 липня кандидат історичних наук Людмила Ващук на своєму прикладі доведе геть протилежне.

В ізраїльській пустелі знайшли одну з найстаріших мечетей світу. ФОТО

Археологи знайшли одну з найдавніших у світі мечетей. Її побудували близько 1200 років тому в пустелі Негев в Ізраїлі.

In memoriam. Помер один із авторів Конституції України професор Мусіяка

Сьогодні вранці помер народних депутат кількох скликань та один із авторів Конституції України Віктор Мусіяка.

Ювілейний фестиваль "Історія.UA" відкрився в Сєвєродонецьку

22 липня у Сєвєродонецьку Луганської області стартував п’ятий масштабний фестиваль «Історія.UA», започаткований Українським інститутом національної пам’яті для популяризації нових підходів до зацікавлення минулим та руйнування історичних міфів. Фестиваль приурочений до 5-річчя звільнення Совородонецька та інших міст Луганщини, яке відзначається саме в ці дні.

Помічник Зеленського: У мене батько боровся з бандерівцями після війни

Батько Сергія Шефіра, першого помічника президента України, Нахман Шефір брав участь у боротьбі з Українською повстанською армією після закінчення Другої світової війни.

Шевченко як самурай. В Україні знімають повнометражний вестерн

Тривають зйомки фільму "Тарас Шевченко: перший самурай", в якому поет рубає катаною, володіє навичками рукопашного бою та стрільби двома пістолетами.

Дипломований історик із синдромом Дауна знайшов роботу за фахом

Бакалавр історії із синдромом Дауна Богдан Кравчук влаштувався на роботу за фахом.