Спецпроект

Страсті Христові Василя Курилика, або Ін’єкція духу

Cерія "Страсті Христові" стала відвертим актом навернення до католицизму зі стану практикуючого атеїста, своєрідний перехід від глибоких особистісних терпінь і розпуки до змістовного й духовно-морального життя. За словами самого автора, у творах він намалював, ставлячи пункт проти пункту, любов і ненависть, конструктив і деконструктив, віру і забобони.

Що таїть у собі спадщина Микити Мандрики?

Відомий діяч, науковець і письменник Микита Мандрика(1886-1979) був багатогранною постаттю в українському суспільно-культурному житті Канади. Його спадщина, пов’язана з перебуванням в Україні, Канаді та інших країнах, є малодослідженою.

Квебек і квебекуа. Коротка історія від колишнього одесита

Так сталося, що про Квебек дуже мало знають у світі. Багато хто чув, що Канада – "двомовна країна", і що там є якісь "канадійські французи". Але що то за таємничі "французи" і як вони живуть не дуже й зрозуміло.

Звеличити українське ім'я. Українці в канадській армії у Другій світовій війні

Які мотиви були в пересічного українця, що воював у лавах канадського війська? Які думки його переповнювали? Чому він із таким завзяттям йшов на війну? І чого прагнув досягти по її закінченні?

Життєвий лабіринт художника Василя Курилика

Ім’я канадського художника українського походження Василя Курилика знане у світі. Його твори входять до колекцій картинних галерей Канади та США, а також приватних колекцій, зокрема, й британської королеви Єлизавети ІІ та канадських екс-прем’єр-міністрів.

На поміч рідній землі. Голод 1921-1923 рр. і українська преса Канади

"Господарська кріза на всіх землях українських нечувана за всю історію... "Комунізм" зрунував до-щенти житє господарське, доїв надбанє попередних років, і тепер голод і смерть заглядать в вічі народови нашому", — писала газета "Канадийський фармер" 27 жовтня 1921 року.

"Я завжди уявляю у воротах Хрущова". Непересічна історія Uke Line

Вони не були суперзірками північноамериканської хокейної ліги. Але вони були справжнім колективом, який працелюбністю й завзяттям компенсував брак геніальності. Буцик, Хорват і Стасюк - легенди українського спорту в Канаді. Незабутні!

Павло Юзик. Життя заради кращої Канади

Він був сином іммігрантів, учителем за освітою та політиком за покликанням. Його найбільшим внеском у історію Канади стала участь у розробці і провадженні політики мультикультуралізму, завдяки якій етноси, зокрема і українці, змогли вільно розвивати свою культури і чинити опір асиміляції.

Босий, антибільшовик. Українець, який вплинув на політику Канади

Його онук Майк став одним з найкращих хокеїстів НХЛ, його рекорд результативності - неперевершений. А от дід цього легендарного онука віддав усе життя двом цілям - визволенню України з-під комуністичної окупації та створенню гармонійного суспільства у своїй новій батьківщині - Канаді.

Як Канада відстоювала звільнення політв’язня Данила Шумука

Більше десяти років поспіль канадське демократичне суспільство вимагало від радянської влади звільнити багатолітнього політв’язня польських, радянських і німецьких тюрем Данила Шумука (1914–2004).

Стати канадцем, залишившись собою: досвід Канади по управлінню багатокультурністю

Основною метою багатокультурності було та залишається створення символічної національності, яка б зберігала культурні та релігійні особливості кожного канадця.

Медсестри Першої світової. Навіть гора прийшла до них з поклоном...

Вони є не меншими героями, ніж ті, кого вони врятували і чиї імена є в підручниках і мемуарах. Історії жінок, які стали сестрами милосердя в армії, на флоті, в Європі, у Сибіру, Сполучених Штатах та Канаді. Вічним пам'ятником "голубкам" є гора Едіт Кевелл у Скелястих горах.

"Найпопулярніша воячка українського роду..." Лейтенант і волонтер Анна Храплива

Прообразом сучасного волонтерського руху були ініціативи української діаспори під час Другої світової. Це історія про чарівну дівчину з Канади, яка завдяки війні стала активісткою українських гуманітарних організацій.

Леся Бандера (1947-2011): "Тату, Ти є символом для цілої країни..."

Після вбивства батька тринадцятилітня дочка провідника ОУН почала вести щоденник, в якому писала про все приємне і наболіле: про Бога, місце людини в цьому світі, першу любов, кіно, музику, морозиво та всякі дівочі пригоди.

"Амбасадор поневоленого народу". Українська діаспора і уряд Канади

Чому сьогодні, в умовах російської військової агресії, Канада підтримує Україну у прагненні побудувати незалежну, демократичну державу, та як на політику Канади вплинула українська діаспора?

Історик Джон-Пол Химка: "Розуміння минулого - важливіше за бандер і шухевичів"

"Ющенкова візія української ідентичності - ОУН-УПА-Голодомор... Бандерівці вживали німецьку систему - реєстрували євреїв, які працювали у таборах... Багато галичан належало до Компартії Західної України...".