Перший бій УПА проти "німецьких варварів" і подальша боротьба з нацистами

У ніч на 8 лютого 1943 року сотня Григорія Перегіняка-"Довбешки-Коробки" напала на районний центр Рівненської області Володимирець, захоплений нацистами.

Павло Юзик. Життя заради кращої Канади

Він був сином іммігрантів, учителем за освітою та політиком за покликанням. Його найбільшим внеском у історію Канади стала участь у розробці і провадженні політики мультикультуралізму, завдяки якій етноси, зокрема і українці, змогли вільно розвивати свою культури і чинити опір асиміляції.

Босий, антибільшовик. Українець, який вплинув на політику Канади

Його онук Майк став одним з найкращих хокеїстів НХЛ, його рекорд результативності - неперевершений. А от дід цього легендарного онука віддав усе життя двом цілям - визволенню України з-під комуністичної окупації та створенню гармонійного суспільства у своїй новій батьківщині - Канаді.

Що сталося в Парослі? Хто приніс смерть у польську колонію на Волині

Польському політикуму притаманний підхід: навіть якщо окремі представники польського підпілля і чинили злочини у роки Другої світової війни – то це не привід ставити під сумнів правомірність їх боротьби за незалежність. Українському суспільству пробують нав’язати зовсім інший дискурс: якщо окремі підпільники ОУН або вояки УПА чинили злочини – то й боротьба за здобуття Української держави також була злочинною.

"Боронячи Україну від насильників". Наші перші "кіборги"

У березні 1918 р. крутянців перепоховали на Аскольдовій могилі. Наразі вдалося встановити та перевірити життєписи вісьмох героїв та віднайти шість їхніх фотокарток. Пропонуємо читачам подивитись у вічі захисникам Києва від московських окупантів.

Всеволод Балицький і Голодомор 1932—1933 років

У розпал Голодомору Балицький виявляв постійне піклування про працівників свого відомства. І Балицький, і його підлеглі під час Голодомору не зазнавали проблем із продуктами харчування.

Олесь Зарецький: "Дисиденти свою функцію в незалежній Україні виконали"

Культуролог Олесь Зарецький про унікальний характер своєї матері Алли Горської і про те, чи здійснюються в сучасній Україні мрії шістдесятників.

Наночка-остарбайтер: вижила завдяки добрим людям

"Одного разу ми з Галею бродили по місту. Із напівуцілілого будинку визирнули якісь старші жінки. Вони покликали, ми до них зайшли. Тоді вже трупів ніхто не прибирав: пів будинку зруйновано, у коридорі лежить розпухлий труп, а жінки не звертали на нього уваги. Ми вже також не реагували: бачили його і байдуже".

За покликом рідної крові. Знайти родинну історію в архівах КДБ

Ця родинна історія була під табу майже 70 років. І так могло бути далі, якби одного дня бажання дізнатися правду не привело мене в архіви СБУ, де ховалася головна таємниця життя моєї бабусі Марії Рогачук

Нацистський табір у Львові. Кілька епізодів з історії "Шталагу-328"

Полонені з голоду з’їли всю траву на території табору, обгризли старі акації. Німці їх позрізали. Ще деякий час залишалося одне дерево, яке не спиляли, але не довго воно стояло. Полонені його фактично згризли дощенту.

Як Канада відстоювала звільнення політв’язня Данила Шумука

Більше десяти років поспіль канадське демократичне суспільство вимагало від радянської влади звільнити багатолітнього політв’язня польських, радянських і німецьких тюрем Данила Шумука (1914–2004).

Пан Редактор. Єжи Ґєдройць та його спадщина

Редактор, публіцист, видавець знаменитого журналу "Культура", очільник Літературного інституту (фактично видавництва), що знаходився у містечку Мезон-Ляфіт під Парижем, - все це Єжи Ґєдройць. Важко знайти людину, яка б зробила більше для польсько-українського порозуміння.