В День Скорботи у Сімферополі прославляли Сталіна. ФОТО

22 червня у Сімферополі на могилі Невідомого солдата встановили портрети керівника СРСР у 1925-53 роках Йосипа Сталіна.

Відповідне фото на своїй сторінці Facebook опублікував журналіст Дмитро Жмуцький.

Біля Вічного вогню в сімферопольському парку імені Гагаріна встановили два великих плакати 1940-х років, що прославляють радянського диктатора.

 

Подібні дії окупаційної влади можуть спричинити подальшу ескалацію нестабільності на півострові, оскільки ображають історичну пам'ять кримських татар - корінного населення регіону. У травні 1944 року за наказом Сталіна татарське населення було примусово депортоване з Батьківщини.

У грудні 2012 року представники Меджлісу кримськотатарського народу прибрали з вулиць Сімферополя встановлену російськими політиками виставку, яка прославляла Сталіна.

У листопаді 2011 року кримські татари виступили з рішучим протестом проти розміщення портретів Сталіна на громадському транспорті Севастополя.

Як відомо, 22 червня [день нападу нацистської Німеччини на СРСР в 1941-му] в Україні щороку відзначається як День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.

Меморіальний комплекс "Вічний вогонь" у Симферполі було відкрито в часи Української РСР, 1 квітня 1975 року. Поруч із пам'ятником перепоховали невідомого солдата Червоної армії з одиночної могили на кладовищі на вулиці Беспалова.

За проведеним у лютому 2013 року КМІС соцопитуванням, 74% українців вважають Сталіна жорстоким тираном, а 57% не хочуть більше такого керівника, як Сталін. Позитивно до Сталіна ставляться 22% населення України.

У червні 2013 року представники Донецької міськради заявили, що "трепетно" ставляться до того, що Сталін досі залишається почесним громадянином Донецька.

У жовтні 2012 року прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Сталін воював проти власного народу.

У 2011 році газета "Комуніст Криму" надрукувала вірш із прославлянням Третього рейху, вважаючи, що це вірш про прославляння СРСР.

Дивіться також:

Путіну вигідний культ Сталіна

Як Гітлер і Сталін вітали один одного в "Правде". СКАНИ

В єдиному підручнику з історії Росії Сталіна зобразять реформатором

15 гріхів Канібалісімуса. Про злочини Сталіна

Гітлер проти Сталіна - хто був гірший?

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.