АНОНС: Новий погляд на Чорнобиль - світова прем’єра фільму "WONDERWALL". ВІДЕО

26 квітня, до 33-ї річниці та дня пам'яті Чорнобильської трагедії, відбудеться світова прем’єра короткометражного музичного фільму групи "СКАЙ" – "WONDERWALL" у режисурі Олександра Денисенка.

Про це "Історичній правді" повідомили в Українському католицькому університеті.

WONDERWALL – це  музичний кліп-фільм групи "СКАЙ" про дивовижну силу кохання, яке допомагає подолати біль втрати коханої людини.

Сюжет розповідає про звичайного молодого киянина. Він страждає, втративши кохану, яка померла від ураження радіацією, що наздогнала її через десятиліття після Чорнобильської трагедії. Герой, досліджуючи постапокаліптичний світ Чорнобиля, отримує шанс знайти відповідь на невимовне горе, що з'їдає його зсередини, та осягнути свободу, – натхнення жити й бути щасливим.

Створення WONDERWALL є громадською ініціативою режисера та автора ідеї Олександра Денисенка. Емоційною душею фільму є пісня, яку написав Олег Собчук та виконав гурт "СКАЙ". Марія Матіос – відома письменниця, культурна та громадська діячка – є патронесою фільму.

Офіційну підтримку WONDERWALL висловив Віталій Кличко. Асоційованим продюсером виступив Тарас Майба – громадський діяч, засновник "Галереї-музею ретро-автомобілів Майбаш".

Фільм створено в копродукції Польщі та України. Головні ролі виконали Оксана Слижук та Василь Піменов, це їхній дебют. Промоційним партнером WONDERWALL є Український Католицький Університет.

Автори прагнуть показати Чорнобиль з емоційно нової точки зору – без домінування страху й тривоги, з якими він асоціюється: "Ми хочемо дати надію й зігріти промінчиком світла серця, які заполонило горе втрати".

"Якщо ви втратили близьку людину й серце рветься від болю, підведіть голову, подивіться на небо з мільйонами зірок, відчуйте безмежність Всесвіту і ви почуєте голос і сміх людини, яку кохали. Там, на небесах, сяючи зорями, наші близькі кажуть, що вони щасливі й хочуть щоб ми також були щасливими й продовжували жити далі!"

WONDERWALL отримав світове визнання – 13 нагород, є учасником офіційних конкурсних програм більш ніж 35-ти світових кінофестивалів.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.