Спецпроект

Регіонал та інші "антифашисти" хочуть не пускати в ЄС тих, хто героїзує Бандеру

На заході під назвою "Другий Антифашистський форум", який відбудеться у Луганську, планують закликати ЄС не давати візи українським політикам, "причетним до героїзації нацистських колаборантів".

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"У березні цього року (орієнтовно 25 березня) ми плануємо провести другий Антифашистський форум України в Луганській області. - повідомив голова Луганської облради, співголова Антифашистського форуму України Валерій Голенко. - Очікується участь Всесвітньої ветеранської федерації, а також ветеранських делегацій з Польщі, Німеччини, Росії та Ізраїлю".

За словами Голенка, на форумі буде озвучений список українських політиків, "причетних до героїзації гітлерівських колабораціоністів". "І цей список буде направлений до посольств країн Євросоюзу з проханням закрити їм в'їзд до Європейського Союзу", - заявив голова облради.

У свою чергу співголова Антифашистського форуму України, народний депутат Олег Царьов заявив: "Я підготував запит на ім'я генпрокурора Пшонки Віктора Павловича, де перерахував, де, в яких місцях публічно, в яких статтях, в яких газетах, які публічні люди закликали до збройного повстання, закликали до повалення законної влади в України, розпалювали ксенофобію і расизм".

Нардеп просить генерального прокурора провести об'єктивну та всебічну перевірку за викладеними фактами і здійснити передбачене законом реагування. "Я вважаю, що ці люди повинні нести відповідальність згідно із законом", - додав О. Царьов. 

Нагадаємо, що депутат від Партії регіонів Царьов поки що відомий активною участю в обох резонансних бійках у ВР (під час пролонгації перебування ЧФ у Криму і під час нападу на блокаду БЮТ) і тим, що образився на львівський ресторан "Криївка".

Офіційний сайт Антифашистського форуму України більшу частину своїх текстів присвячує ВО "Свобода", радикальному націоналізму 1930-их, русинськiй автономії, а також "львівським націоналістам" і "помаранчево-коричневій чумі" :) 

Варто відзначити, що заходи з назвою "Антифашистський форум" проводять також інші організації. Скажімо, весною минулого року третій Антифашистський форум провів близький до КПУ Антифашистський комітет України. 

А в грудні 2010 перший Антифашистський форум провели громадські організації Харкова: і от його мета, на відміну від заходів комуністів або Царьова, була не політичною, а соціальною - захист прав студентів інших рас і націй, які навчаються у Харкові.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.