У Воронежі створено музей ретрокомп'ютерів

Новий музей Воронежа присвячений "старовинним" комп'ютерам - попередникам сучасних ноутбуків, макбуків і планшетів. Він розташувався в офісі компанії DataArt і включає 80 експонатів з приватної колекції, серед яких - комп'ютери з воронезького заводу "Процесор".

АНОНС: Телевізійна "ІстПравда" - про Волинь і перший український теракт

11 червня у програмі "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" йтиметься про позицію українських і польських істориків у справі болючої сторінки взаємин двох націй - про трагедію на Волині у 1943 році.

У центрі Києва встановлять пам'ятник учителю Ступки

Поруч із Національним театром імені Івана Франка поставлять пам'ятник режисерові Сергію Данченку. За задумом скульпторів, знаменитий режисер буде представлений в іпостасі ангела-хранителя театру.

Львівська влада судитиметься із забудовником двору на площі Ринок

Львівська влада судитиметься із забудовником, який самовільно розпочав будівництво у подвір’ї будинку на площі Ринок, 15 (з боку вул. Староєврейської) у Львові.

Мавзолей Леніна зачинено

У Москві обмежено відвідування Червоної площі, а також тимчасово припинено доступ в мавзолей Леніна, який нещодавно відкрився після ремонту.

На Львівщині - проти розпалювання ворожнечі між поляками й українцями

Асоціація громадських організацій Львівщини просить не розпалювати ворожнечу між українським і польським народами.

ФАРІОН ХОЧЕ ПРИБРАТИ ТЕРМІН "ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА"

Депутати від "Свободи" Ірина Фаріон та Юрій Михальчишин внесли до парламенту законопроект, яким пропонується вилучення терміна "Велика Вітчизняна війна" з нормативно-правових актів України та навчальної літератури.

Заслужений ветеран Підмосков'я виявився нацистським посіпакою

Російське місто Пушкіно (Московська область) струсонув гучний скандал. Місцевий ветеран радянсько-німецької війни Сєрґєй Маслов, який останні 30 років вважався героєм і користувався пошаною, несподівано виявився командиром німецького карального загону.

У Києві говоритимуть про військову історію Речі Посполитої XVII сторіччя

Посольство Республіки Польща в Україні запрошує до участі в Українсько-Польському круглому столі істориків XVII сторіччя.

У Москві відкрився ретро-музей "Дамське щастя"

В Москві відкрився ретро-музей "Дамське щастя". Йому передували виставки у столиці та багатьох музеях Росії: "Куточок моєї прабабусі", "Дамські штучки", "Мова віяла". Тепер постійна експозиція працює на ВВЦ.

В США ЗНАЙДЕНО ЩОДЕННИК РОЗЕНБЕРГА

Уряд США повідомив, що знайшлося 400 сторінок давно утраченого щоденника Альфреда Розенберга - нацистського діяча, який відіграв центральну роль у винищенні мільйонів цивільних людей під час Другої світової війни.

В Росії відкривають музей гусака

Музей гусака відкриється в Алтайському селі Гуселетово на початку липня, в експозиції буде представлено близько 5 тисяч унікальних експонатів.

АНОНС: Міжнародний науковий семінар "Хронологія радянської культури"

У Ніжині (Чернігівська область) відбудеться міжнародний науковий семінар "Хронологія радянської культури: константи й трансформації" із серії "Studia Sоvietica".

У Словаччині відкривають музей у стародавньому кораблі. ФОТО

У червні в словацькому місті Пьєштяни з'явиться незвичайна пам'ятка. Тут відкриють плавучий музей старовірської культури на борту старовинного парусного судна. Плата за відвідування буде символічною - 1 євро з людини.

У день народження Пушкіна в Москві відкрився новий меморіальний музей

Пушкінська Москва поповнилася ще однією визначною пам'яткою. У щойно відреставрованому будинку на Старій Басманний вулиці, де жив дядько великого поета - Василь Львович Пушкін, відкрився новий меморіальний музей.

В Стамбулі відкрився музей Революції

Масові маніфестації, що прокотилися в останні дні по Туреччині поки не привели до виконання вимог протестуючих. Тим не менш, в пам'ять про ці події на площі Таксим, що стала символом протесту, вже відкрив свої двері музей Революції.

Одесит зібрав найбільшу колекцію запальничок в СНД. ФОТО

У минулу суботу одесита, Євгена Бориско, занесли до Книги рекордів України. Він зібрав найбільшу в країні колекцію запальничок. Втім, сам колекціонер стверджує, що зібрання не має аналогів у всьому колишньому Союзі, а можливо, - і на планеті.

Росіяни підтримують єдиний "канонічний" підручник з історії

Майже три чверті громадян Росії (71%) підтримують ідею написання єдиного підручника історії для школи.

Біля Олексіївської фортеці з'явиться "бойовий" музей

Поруч з Олексіївської фортецею, що на Харківщині, планують побудувати музей.

У КИЄВІ ПОКАЗУЮТЬ УКРАЇНСЬКІ ПЕЧАТКИ ЗА 1000 РОКІВ

У Києві в Національному музеї історії України відкрилася унікальна виставка "1000 років української печатки".