Спецпроект

На митниці вилучили срібні монети - "орли" та "кленове листя" (ФОТО)

Працівники митниці виявлено факт незаконного переміщення через митний кордон України колекційних срібних монет.

53 сучасні срібні колекційні монети - 41 монета номіналом 1 долар США ("срібний орел") та 12 монет номіналом 5 доларів Канади ("кленове листя") з зображенням королеви Єлизавети ІІ були виявлені у громадянина Ізраїлю у пункті пропуску "Бориспіль".

Громадянин Ізраїлю прилетів до України з Угорщини та обрав режим спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у громадян банківських металів згідно Постанови Правління НБУ від 27.05.2008 № 148.

Монети були виявлені під час митного контролю особистих речей пасажирів авіарейсу під час проходження багажу через рентген-апарат митниці.

Виявлені монети знаходились в дорожній сумці пасажира поверх особистих речей без ознак приховування: 40 монет знаходились в двох пластикових контейнерах, 13 монет - насипом.

Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування даних товарів до інспекторів митниці не звертався та заявив, що дані предмети належать йому особисто.

Виявлені монети предмети при переміщенні через митний кордон України підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, відповідно до чинного законодавства України.

Складено протоколи про порушення митних правил. Монети вилучено до винесення судом рішення у справі.

ДОВІДКА: завдяки своїй відносно низькій ціні та широкій доступності "срібні орли" були дуже популярними серед колекціонерів ще від їх першого випуску у 1986 році. Не дивлячись на те, що "срібні орли" мають номінал лише 1 долар, їхня вартість визначається вартістю срібла за унцію на момент продажу, що, зазвичай, в декілька разів перевищує номінальну вартість.

"Срібний орел" (угорі) та "кленове листя" (внизу). Фото: Держмитслужба

Більшість людей купують ці срібні долари задля того, щоб вкласти кошти в срібло як інвестиції.

Аверс "срібного орла" - копія роботи Адольфа А. Вейнмана з зображенням Свободи, що йде. На аверсі є надпис IN GOD WE TRUST (Ми віримо в Бога). В орлиному дзьобі майорить знамено зі словами E PLURIBUS (з багатьох) ліворуч та UNUM (єдине) праворуч.

Поруч із орлом, під лівою лапою вигравіювані ініціали JM (Джон Мерканті, автор реверсу).

Срібні канадські монети "кленове листя" випускаються Королівським монетним двором Канади, і є одними з найпопулярніших в світі серед колекціонерів та продавців монет в будь-якому куточку світу.

Конфісковані монети

 

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.