Спецпроект

У Нідерландах пограбували музей сучасного мистецтва

У нідерландському місті Венло в п'ятницю був пограбований Музей Боммеля ван Дама (Museum van Bommel van Dam), в якому представлені твори сучасного мистецтва.

Про це пишуть "Подробиці".

За інформацією поліції, вкрадені "деякі роботи". Згідно з попередніми даними, злодії проникли в приміщення в 5:45 за місцевим часом, зламавши двері. Музей закритий на інвентаризацію.

Останнє гучне пограбування музею в Нідерландах відбулося в жовтні 2012 року. Злочинці винесли з музею Роттердама полотна: "Голова Арлекіна" Пабло Пікассо, "Читаюча дівчинка" Анрі Матісса, "Міст Ватерлоо" і "Міст Чарінг-Кросс" Клода Моне, "Жінка перед відкритим вікном" Поля Гогена, "Автопортрет" Мейєра де Хана і "Жінка з закритими очима" Люсьєна Фрейда.

У цій справі заарештовано вже кілька людей, але самі картини досі не виявлені.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.