Колесніченко вставив у свій "науковий" збірник фальшиві ілюстрації. ФОТО

У скандальній брошурі "Война или военная преступность", виданій організацією народного депутата від Партії Регіонів Вадима Колесніченка, під виглядом автентичних історичних документів опубліковані фальшивки.

Про це ІП повідомив здобувач кандидатського ступеню Національного університету "Острозька академія" Андрій Усач.

"На сторінці 14 розміщено листівку, яку приписують "оуновцам... в начале Великой Отечественной войны". Але це є сучасна фальшивка, зроблена з розрахунком на 1943-1944 рр". - зазначив історик.

 Скан 14 сторінки Колесніченкової брошури

"Зрештою, і сам текст із граматичними помилками ("винещення", "хочите") підтверджує, що це фальшивка, - зазначив Усач. - Очевидно, хтось намагався писати під "галицький діалект" або щось на кшталт цього".

Ще одна ілюстрація - фото нібито Романа Шухевича на чолі батальйону "Нахтіґаль" - теж не є історичним документом.

"Фото на сторінці 17 - це кадр із фільму "Нескорений" (2000 р.), - наголосив Усач. - Він часто зустрічається на різних сайтах з подібною тематикою".

 Скан сторінки з кадром із фільму "Нескорений". Напевно, укладачі брошури побоялися взяти фото "Нахтіґалю" з "Історичної Правди" :)

Як відомо, вчора західні історики звинуватили Колесніченка в тому, що він без дозволу і з пропагандистською метою використав їхні дослідження.

Минулого року західні дослідники вже звинувачували Колесніченка в інтелектуальному піратстві і політичних провокаціях.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.