АНОНС: презентація автобіографії третього президента

На "Книжковому Арсеналі" презентують автобіографічну книгу третього президента України Віктора Ющенка "Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті".

"Недержавні таємниці" — про приватні сторінки біографії: про кохання і кар’єрні повороти, життя і смерть найдорожчих людей.

Чому бандити не сидять у тюрмах? Чому президент Ющенко відмовився повертати у дію Конституцію 1996 року? Чи планувався державний переворот у вересні 2005 року? Що зруйнувало таємний союз БЮТ та Партії регіонів улітку 2009 року?

Чому насправді розпалася помаранчева команда? Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто і чому отруїв опозиційного кандидата в президенти у вересні 2004 року? Як подолати найбільшу в історії повоєнної Європи гіперінфляцію?

Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете у книзі.

Час і місце заходу: субота, 12 квітня 2014 року о 12:00. Київ, Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12).

 

"60 років з тисячолітньої української історії мені вдалося спостерігати з різних позицій: з точки зору малого хлопця-підпаска сільської череди, звичайного тернопільського студента, радянського прикордонника, голови Національного банку, прем’єр-міністра та Президента незалежної Української держави, - зазначає Віктор Ющенко у передмові.

Фрагменти книжки Віктора Ющенка читайте у матеріалі: "Розмови із Путіним про українську ідентичність, Голодомор та взаємне примирення"

Книжка Віктора Ющенка "Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті" вийшла у видавництві "Фоліо". Літературний запис і упорядкування здійснив постійний автор "Історичної правди" Олександр Зінченко. 

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.