В Австрії планують знести будинок, де народився А. Гітлер

Австрійський уряд хоче знести триповерховий будинок у місті Браунау-ам-Інн, так як він став місцем паломництва для неонацистів.

Про це повідомляє ВВС.

У будинку на Зальцбургер-форштадт, 15 батьки Гітлера прожили всього три тижні. Фото: ВВС

Майбутнє будинку активно обговорюється в Австрії в останні роки. Одна частина суспільства виступає за знесення споруди, друга вважає, що треба залишити будівлю і знайти їй застосування.

Але, як заявив міністр внутрішніх справ Австрії Вольфганг Соботка, група експертів вирішила, що будинок необхідно знести. Від нього залишиться тільки фундамент.

Зараз на будинку або поряд з ним немає ніяких згадок про те, що в ньому народився Гітлер. Біля входу в будівлю встановлено меморіальну дошку з написом: "За мир, свободу і демократію. Ні фашизму. Мільйони полеглих нагадують нам про це". Ім'я Гітлера там не згадується.

На місці знесеного будинку побудують нову будівлю, в якій будуть розташовані адміністративні структури або благодійна організація.

 Біля будинку встановлено меморіальну дошку в пам'ять про загиблих від рук нацистів. Фото: ВВС

Будинок, в якому народився Гітлер, був предметом судового спору протягом декількох років. Австрійський уряд орендував будівлю у його власниці з 1972 року.

У ньому знаходився центр для людей з обмеженими можливостями. В останні роки вартість оренди становила 4,8 тис. євро на місяць.

Власниця відмовлялася продавати будинок владі і навіть не дозволяла зробити в ньому капітальний ремонт. У зв'язку з цим з 2011 року будівля пустувала. У підсумку депутати вирішили прийняти закон, який дозволить їм примусово вилучити будівлю і виплатити власниці компенсацію.

"За останні роки ми прийшли до висновку, що експропріація – єдиний спосіб уникнути того, щоб цей будинок використовувався прихильниками нацистів [як місце для поклоніння]", - заявляв раніше прес-секретар міністерства внутрішніх справ Австрії Карл-Хайнц Грюндбек.

Батьки Гітлера прожили в будинку на Зальцбургер-форштадт всього три тижні, а потім переїхали. Коли Гітлеру було три роки, сім'я виїхала з Браунау-ам-Інн.

Нагадуємо, що у січні мерседес Гітлера хотіли продати на аукціоні.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.